Aj príjemné leto má svoje nástrahy… S dobre vybavenou lekárničkou z prírody ich však dokážete hravo zvládnuť!

PR 0

Tohtoročné leto bude mať našťastie, v porovnaní s tým minulým, už trochu voľnejšiu podobu a budeme si ho môcť vychutnávať plnšími dúškami. Neznamená to však, že by sme v ochrane zdravia mali prestať byť ostražití. Aj navonok príjemné ročné obdobie má totiž svoje nástrahy.
Ich zvládnutia sa však nemusíme obávať, ak máme vždy po ruke dobre vybavenú lekárničku. Vďaka nej totiž nemusíme aj s drobnými zdravotnými ťažkosťami utekať hneď k lekárovi, ale dokážeme ich zvládnuť aj „svojpomocne“ v domácich podmienkach. A najúčinnejšie ich zvládneme s lekárničkou z prírody.

Čo nás cez leto dokáže najviac potrápiť?

Nevoľnosť, alergické prejavy, prechladnutie, poranenia kože, bodnutie hmyzom, problémy so zaspávaním, stratený hlas, tráviace ťažkosti, drobné poranenia pri pohybe …

Zoznam zdravotných ťažkostí spojených s letom je dlhý. Na všetky problémy však existuje jednoduché a účinné riešenie, ktoré môžete mať vždy po ruke vo vašej homeopatickej lekárničke.

Aká je teda najúčinnejšia pomoc z prírody?

Na podráždený žalúdok COCCULINE

„Bolí ma z toho žalúdok“ – nie je fráza, ktorú používame len po konzumácii nevhodného, či ťažkého jedla, ale aj v prípadoch, keď prežívame úzkosť alebo stres, prípadne je nám nevoľno z cestovania v aute alebo inom dopravnom prostriedku. Aj keď toto leto nebudeme príliš cestovať za hranice, je vhodné mať poruke aj „prvú pomoc“, ktorá dokáže zabrániť vzniku nepríjemných ťažkostí spôsobených pohybom dopravného prostriedku, tzv. kinetóz. Odborníci odhadujú, že ich rôznymi formami trpí až 20 % ľudí. Ale nemuseli by, ak by v ich lekárničke nechýbal COCCULINE – liek, ktorý pomáha zvládať nepríjemné stavy pri cestovaní.

 • COCCULINE je liek zo skupiny homeopatík, ktorý napomáha pri kinetóze, teda nepríjemných stavoch pri cestovaní dopravnými prostriedkami. Nespôsobuje únavu ani ospalosť, je teda vhodný aj pre vodičov a pre všetky vekové kategórie, vrátane bábätiek a tehotných i dojčiacich žien. Preventívne sa podávajú 2 tablety večer pred cestou a v deň cesty 2 tablety 3x denne . Pri prvých príznakoch nevoľnosti pri cestovaní 2 tablety každú hodinu až do vymiznutia príznakov.

Na unavenú a namáhanú kožu CICADERMA® a DAPIS® gél

Aj keď naša koža vďaka tvorbe vitamínu D miluje slnko, musíme si ju chrániť pred účinkami UV žiarenia, ale aj pred  drobnými poraneniami, ktoré môžu vzniknúť pri pobyte v prírode.

Spálená pokožka, uštipnutia, poškriabania, alergické reakcie po kontakte s alergénmi… Riešením svojpomocného ošetrenia sú ideálne moderne pripravené prípravky s obsahom tradične používaných liečivých rastlín. Väčšinu drobných nepríjemných letných kožných problémov možno rýchlo a bezpečne, aj bez pomoci lekára, vyriešiť vďaka produktom CICADERMA®DAPIS® gél.  

Ak je v dôsledku úrazu alebo iného poškodenia narušený povrch kože a vznikne na nej plytká rana, vhodným prípravkom na jej ošetrenie je CICADERMA®, masť s vysokým obsahom účinných rastlinných zložiek. Podporuje hojenie, pôsobí protizápalovo a vytvára účinnú bariéru, ktorá chráni kožu pred ďalším poškodením. Obsahuje prírodné rastlinné antibiotické látky, ktoré sú bezpečné aj pre tehotné ženy a deti.

 • CICADERMA® je dermálna masť zo skupiny homeopatík, ktorá má podporný účinok pri liečbe drobných popálenín kože, začervenaní kože po slnení, pri drobných poraneniach, po uštipnutí hmyzom, odreninách, povrchových ranách, trhlinách, popraskanej kože, podráždení kože. Masť sa nanáša 1-2x denne, prípadne podľa závažnosti poranenia.

V prípade ak povrch kože nie je poranený, ale dominuje najmä pocit svrbenia alebo pálenia, napríklad po poštípaní hmyzom pomôže DAPIS® gél, ktorý obsahuje viac typov nekortikoidných účinných prírodných látok, pôsobiacich protizápalovo.

 • DAPIS® gel je kozmetický výrobok so 100% prírodnými účinnými látkami, bez parabénov a parfumácie, ktorý upokojuje pokožku pri miernych prejavoch svrbenia. Napríklad po uštipnutí hmyzom. Gél sa ľahko sa rozotiera, nezanecháva mastný film na pokožke a príjemne chladí.

 

Alergické reakcie zvládnete s RHINALLERGY

Oči neznesiteľne svrbia, pália a slzia. Pridáva sa svrbenie nosa a podnebia, kýchanie a vodnatý výtok z nosa. Alergie opakovane trápia až 40 % populácie a prejavujú sa najmä tzv. sennou, správnejšie alergickou nádchou. Peľová alergia nás dokáže potrápiť aj v lete.

Vdýchnutiu peľu z ovzdušia nedokážeme zabrániť, správnou liečbou sa však dajú prejavy peľovej alergie zmierniť, či úplne utlmiť. Pri zdolávaní ťažkostí spojených s alergickou nádchou pomáha RHINALLERGY, ktorý je výnimočný tým, že má komplexné zloženie a  pôsobí na všetky symptómy peľovej alergie.

 • RHINALLERGY je homeopatický liek, ktorý sa používa na symptomatickú liečbu alergickej nádchy. Jeho komplexné zloženie pôsobí na všetky symptómy peľovej alergie. Prednosťami prípravku sú jeho prírodné zloženie a neutlmujúce účinky. Ide o liek prvej voľby, rovnako ako doplňujúcu liečbu k antihistaminikám. Prípravok je vhodný pre všetkých bez obmedzenia – aj pre dojčatá a deti, rovnako pre tehotné a dojčiace ženy. Umožňuje prispôsobiť dávkovanie v závislosti od veku a stavu pacienta. 

Aj v lete môžeme prechladnúť – vtedy pomôže OSCILLOCOCCINUM

Letné prechladnutia patria k akútnym ťažkostiam tohto ročného obdobia. Prechladnutie môže prísť po zmoknutí v búrke, pri prechode z klimatizovaného interiéru či auta na horúci vzduch, ale aj pri kúpaní v studenej vode… Nech je však dôvod akýkoľvek, riešenie v homeopatickej lekárničke je spoločné – OSCILLOCOCCINUM.  Liek pomáha pri zvládnutí prechladnutia sprevádzaného bolesťami hrdla, hlavy, svalov, či kĺbov, nádchou, prípadne horúčkou.

Prípravok možno užívať preventívne v čase zvýšeného výskytu prechladnutí, pri prvých príznakoch chrípkového ochorenia, ale aj v rozvinutom štádiu ochorenia. Je určený pre celú rodinu, môže sa užívať v kombinácii s inými liekmi a jeho prednosťou je jednoduché užívanie.

 • OSCILLOCOCCINUM je homeopatický liek, tradične používaný pri prevencii a liečbe chrípkových stavov (horúčka, prechladnutie, bolesti hlavy a svalov, únava). Tento prírodný produkt nemá nežiaduce účinky, nevyvoláva ospalosť, dá sa kombinovať aj s inými liekmi a môžu ho užívať ako dospelí, tak aj deti.

Problémy so spánkom, ale aj úzkosťou vyrieši SÉDATIF PC

Horúce letné noci, ale aj rôzne osobné či pracovné problémy a stresové situácie, ktoré cez deň prežívame nám nemusia dovoliť zaspať alebo spať dosť kvalitným spánkom. Veľa ľudí aj pri najmenších ťažkostiach so zaspávaním a spánkom siaha po psychofarmakách. Aj keď majú rýchly nástup účinku, ich veľkým rizikom je vznik závislosti. Je preto oveľa vhodnejšie siahnuť po nenávykových medikamentoch z oblasti homeopatie.

Pri strese, ale aj nekvalitnom spánku by vo vašej lekárničke určite nemal chýbať komplexný preparát – liek zložený z viacerých homeopatických liekov SÉDATIF PC. Tento liek obsahuje najbežnejšie homeopatické lieky, ktoré sa užívajú pri liečbe akútneho i chronického stresu. Jeho užívanie nielenže odstraňuje aktuálne problémy, ale zvyšuje odolnosť jedinca voči stresu aj v situácii, keď sám ešte žiaden stres nepociťuje.

 • SÉDATIF PC je liek zo skupiny homeopatík. Pomáha pri nervozite, úzkostných stavoch, precitlivenosti, podráždenosti a poruchách spánku. V jeho zložení sa nachádza kombinácia extraktov viacerých rastlín, ktoré pomáhajú na uvedené stavy a to počas dňa aj v noci. Nevyvoláva ospalosť, neovplyvňuje pozornosť. Homeopatikum sa obvykle užíva v dávke 2 tablety 3x denne. Ak je to potrebné, dávky sa môžu opakovať  častejšie. Pri poruchách spánku je potrebné užiť tablety už počas dňa a večer pred spaním.

HOMEVOX nám vráti stratený hlas…

Letné prechladnutia môže sprevádzať strata hlasu, ale hrdlo si môžeme „obariť“ aj ľadovým nápojom a jeho kondícii v lete nepomáha ani prechod z horúceho vonkajšieho prostredia do klímou vychladenej miestnosti. Hlasivky môžeme namáhať silným krikom alebo spevom a zvýšenú hlasovú námahu poznajú ľudia, pre ktorých je hlas „pracovným nástrojom“ – učitelia, speváci, moderátori, redaktori.  

Poruchy hlasu sa prejavujú jeho stratou, ale aj zachrípnutím, únavou hlasiviek, či zápalom hrtana.  Riešením môže byť HOMEVOX. Ide o liek, ktorý je účinným a komplexným riešením na zachrípnutie a stratu hlasu v dôsledku infekcie alebo preťaženia hlasiviek. , bez vedľajších účinkov.“

 • HOMEOVOX je homeopatický liek, tradične používaný pri chrapote, únave hlasiviek, zápaloch hrtana, strate hlasu. Liek je vyrobený z prírodných produktov.

Nášmu tráveniu pomôže OSMOBIOTIC

Najlepšie fungujúce trávenie je také, o ktorom ani nevieme. A „srdcom“ dobrej kondície nášho tráviaceho traktu je črevný mikrobióm. Okrem toho, že tvorí až 80 % imunity, zohráva dôležitú úlohu v prevencii a liečbe niektorých civilizačných a chronických ochorení. Dôležité však je, aby fungoval v rovnováhe. Pre jej udržiavanie nájdeme pomoc v homeopatickej letnej lekárničke.

Probiotikum OSMOBIOTIC je jedinečným spojením dostatočného počtu konkrétnych kmeňov bifidobaktérií a laktobacilov, ktoré majú priaznivý vplyv na tráviaci trakt a najmä na jeho tranzit. Pomáha pri riešení problémov s vyprázdňovaním, prispieva k úprave črevnej mikrobioty a stimulácii imunitného systému.

 • OSMOBIOTIC, ktorý obnovuje črevnú mikrobiotu je určený pre všetky vekové kategórie. Pre dojčatá sú určené kvapky, pre staršie deti  v ústach rozpustný prášok s malinovou príchuťou a pre dospelých vrecká s rozpustným práškom. V tehotenstve zlepšuje tráviace ťažkosti, najmä v závere gravidity.

Zdravé leto pre vaše svaly s ARNICALMe

K letu patrí aj zdravý pohyb. Aj pri rozumnom dávkovaní pohybu a pri zvýšenej opatrnosti si však môžeme „vybehať“ či „vycvičiť“ boľavé svaly, spôsobiť natiahnutie, vyvrtnutie, natrhnutie, odreniny, opuchy, pomliaždeniny. Dlhý zoznam „rizík z pohybu“ má v letnej lekárničke jedno účinné riešenie v dvoch formách – ARNICALMe. Ide o prírodné produkty obsahujúce extrakt z čerstvej Arniky horskej v optimálnej koncentrácii 7 % v dvoch formách.

 • Osviežujúci gél ARNICALMe roll-on je upokojujúci osviežujúci gél. Je účinný na uvoľnenie svalového napätia. Praktická roll-on forma umožňuje nielen jeho pohodlné nanášanie, ale zároveň má automasážny účinok. 
 •  

 • Tonizujúci krém ARNICALMe cream je vhodný pri pocite únavy a preťaženia svalov. Podporuje nielen regeneráciu po námahe, ale aj príjemne osviežuje pokožku. Je vhodný na masáž väčších plôch tela. 
1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...