Konferencia Ako sa stať zdravou firmou otvorila otázky motivácie a poskytovania zdravých benefitov vo firmách.
Úspech investície do zdravých benefitov vo firmách a ich efektívne využitie nezávisia od výšky schváleného rozpočtu, ani pestrosti samotného programu starostlivosti o zdravie zamestnancov.
Väčšine personalistom robí najväčšie vrásky na čele motivácia ľudí, aby aktívne využívali ponúkané zdravé benefity.
Foto: Ingimage.com Odborná konferencia Ako sa stať zdravou firmou a vykročiť smerom k lepšiemu zdraviu zamestnancov sa uskutočnila koncom septembra, 29. septembra 2016 pod záštitou najčítanejšieho portálu o zdraví www.zdravie.sk.
Zúčastnili sa na nej špecialisti, lekári a psychológovia s dlhoročnou lekárskou praxou, ktorí priniesli komplexný pohľad na zdravie človeka, inovatívne trendy v medicíne a možnosti podpory starostlivosti o zdravie zamestnancov.
Andrej Blanárik, konateľ Zdravie.sk: “Ako prevádzkovateľ najčítanejšieho portálu o zdraví www.zdravie.sk si želáme naučiť ľudí vo firmách zdravo žiť a pracovať. Základ je vzdelávanie, osveta, propagácia zdravého životného štýlu, motivácia a následná aplikácia vhodne nastavených procesov manažmentu zdravia vo firmách. Našim poslaním je, aby sa milióny ľudí lepšie starali o svoje zdravie. A to platí aj pre zamestnancov. Verím, že každá dobrá firma a každý dobrý šéf si cení svojich ľudí a mal by sa starať o ich zdravie. Aj to je dôvod prečo sme sa rozhodli vstúpiť do oblasti poskytovania komplexného riešenia v starostlivosti o zdravie zamestnancov a využívania zdravých benefitov vo firmách.”
Foto: zdravie.sk Ako vyplynulo z odbornej diskusie medzi účastníkmi konferencie z radov vedúcich predstaviteľov HR oddelení, ich doterajšie skúsenosti skôr poukazujú na dlhodobý problém nastavenia správnej motivácie u zamestnancov a ich individuálnej vôli a záujme zmeniť doterajší životný štýl s cieľom žiť zdravšie, spokojnejšie a plnohodnotnejšie.
Na konferencii zarezonovali témy ako napríklad domáci lekár a jeho výhody , vplyv pracovného prostredia pri rozvoji psychosomatických ochorení a ich dôsledky na pracovnú produktivitu, potreba osobnostnej intervencie samotného človeka pri zmene životného štýlu, ľudský a individualitu rešpektujúci prístup zamestnávateľa k zamestnancovi, civilizačné ochorenia a čo vieme pre ich zvládnutie spraviť sami, stravovanie podľa chémie tela , čo dosiahneme vzdelávaním zamestnancov o zdravom životnom štýle?, či ako ako vyskladať komplexný program zdravých benefitov?
Na konferencii vystúpili: MUDr. Ivan Medžo, Mgr. Denisa Maderová, ArtD., MUDr. Milan Derco, MUDr. Jarolím Šutka, Ing. Andrej Blanárik, Mgr. Zuzana Líšková, Mgr. Nina Šošková.
Loading...