MAMY – nepoznané hrdinky, ktoré si zaslúžia uznanie a podporu

ts 0

Mamy zohrávajú v našej spoločnosti kľúčovú úlohu, ale ich prínos a obetavosť často ostávajú v tieni. Preto už po piatykrát oceníme výnimočné mamy a ockov so silnými príbehmi. Jubilejný 5. ročník prestížnej ankety prichádza s viacerými zmenami a po prvýkrát bude mať aj charitatívny rozmer.

Daniela Klamová, zakladateľka občianskeho združenia MAMA ROKA:

„Anketa MAMA ROKA narástla a tento rok bude veľkolepejšia, s iným nádychom. Bude charitatívnejšie zameraná a budeme tak môcť pomôcť viacerým ľuďom.“

Projekt MAMA ROKA sa sústredí na vyzdvihnutie príbehov rodičov, ktorí prekonali prekážky, zachránili rodiny alebo sú vzorom pre svoje okolie svojím nasadením, prácou a osobnosťou. Chceme poukázať na ich silu, odhodlanie a nekonečnú lásku, ktorou napĺňajú svoju úlohu. Prihlásenie prebieha od 1. mája v štyroch kategóriách:

MAMA bojovníčka

Silná a odhodlaná mama, ktorá zabojovala so svojím osudom a našla riešenie v ťažkej životnej situácii. Mama, ktorá je inšpiráciou vďaka svojej snahe zlepšiť život sebe a svojej rodine. Ambasádorkou kategórie je Miroslava Luberdová.

Miroslava Luberdová: 

„Na mamy v tejto kategórii by sme sa nemali dívať s ľútosťou, ale oslavovať ich odvahu.“

 

MAMA podnikateľka

Šikovná mama, ktorej príbeh je spojený s úspechom v profesii. Potrebujeme vzory a potrebujeme ženy, ktoré budú pre nás všetky veľkou motiváciou. Ambasádorkou kategórie je Lucia Hablovičová.

Lucia Hablovičová:

„Na prihlásených mamách oceňujem, že počúvli svoj vnútorný hlas a napriek tomu, že už sú mamami sa s odvahou rozhodli ísť za svojím snom.“

MAMA influencerka

Mama, ktorá svojím originálnym obsahom a osobným príkladom ovplyvňuje iné ženy cez sociálne siete. Ambasádorkou kategórie je Diana Hágerová.

Diana Hágerová:

„Som šťastná, že som mohla byť súčasťou tejto ankety od úplného začiatku a vidím, ako rastie a ako silnie jej vplyv.“

OCKO roka

V špeciálnej kategórii dávame priestor aj mužom, pretože si to zaslúžia. Mnohí ostali s deťmi sami, alebo ich zaskočili nečakané okolnosti, s ktorými si však dokázali poradiť. Ambasádorom kategórie je Roman Pomajbo. 

Roman Pomajbo:

„Podporujme sa navzájom, buďme k sebe empatickí a doprajme si ankety, ako je MAMA a OCKO ROKA.“

MAMA ROKA

Toto ocenenie získa jeden z víťazov jednotlivých kategórií. 

Video minuloročnej víťazky titulu MAMA ROKA Stanky Dutkovej si môžete pozrieť tu: 

Cena verejnosti

Nová kategória, v ktorej sa finalisti všetkých kategórií uchádzajú o podporu verejnosti prostredníctvom SMS hlasovania. Peňažný výťažok z hlasovania venujeme príbehu z minulého ročníka, finalistovi kategórie OCKO ROKA 2023 Pavlovi Štovkovi a jeho rodine na rehabilitácie pre malého Paľka. Na záver ankety vyžrebujeme SMS hlasujúceho, ktorý, získa dovolenku od cestovnej kancelárie, a to jedinečný 8-dňový rodinný pobyt v Grécku.

Príbeh minuloročného finalistu Pavla Štovku si môžete pozrieť tu: 


O finalistoch jednotlivých kategórií a neskôr víťazoch rozhoduje odborná porota. 

Priebeh projektu

Viac informácií nájdete na MAMAROKA.SK alebo na Instagrame MAMAROKAOZ .

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...