Návrh zákona proti vulgárnosti v médiách.

Braňo Škripek 3

Už dlhodobo ma znepokojuje keď pozorujem, ako sa postupne vulgarizuje náš verejný a spoločenský priestor. Stále viac sa vo verejnej k nahoty ľudského tela rovnako hrubým a neúctivým spôsobom, čím sa akoby tieto fakty stávajú bežnejšími.

Zvlášť v poslednej dobe som zaznamenal v istých dvoch denníkoch – teda periodickej tlači, ktoré sú ako také voľne prístupné aj deťom a maloletým osobám a mládeži do 18 rokov, že  boli publikované fotografie, ktoré podľa môjho názoru vážne ohrozujú ich mravný a psychický vývin. 

Domnievam sa, že vydavateľstvá a ich redaktori – teda kompetentný pôvodcovia týchto článkov a fotografií môžu týmto konaním napĺňať skutkovú podstatu trestného činu, preto zvažujem podanie nasledovného trestného oznámenia.

Predkladám návrh zákona.  

Tento piatok predkladám na októbrovú schôdzu návrh novely zákona, ktorý bude upravovať podmienky vystavovania a predaja tlače, ktorá prináša denné správy a zároveň zobrazuje erotický obsah.

Na linku nižšie nájdete text petície na ochranu mravnosti detí a mládeže vo verejnom priestore. 

https://branislavskripek.us4.list-manage.com/track/click?u=8872f88efce02c14fd7c2a455&id=3fb23e4a82&e=0237d8d17e

Mojim cieľom je ukázať touto petíciou v parlamente Slovenskej republiky že nás, rodičov detí a ďalších zodpovedných ľudí trápi toto vulgarizovanie a nemravnosť. Chcem poukázať, že mnoho tisíc ľudí na Slovensku žiada majiteľov a redaktorov medií aby dodržiavali zákon a rešpektovali hodnoty spoločenskej slušnosti. 

Rozumiem, že naša spoločnosť a politická reprezentácia v súčasnosti riešia dôležité otázky súvisiace s ekonomikou a prosperitou našej krajiny, zároveň sa však domnievam, že daná problematika, teda problematika slušnosti, mravnosti a charakteru mediálneho prostredia výrazne vplýva na formovanie jedinca, ktorého život, práca a postoje sú dôležité pre blaho našej krajiny. 

Osobitne mi však záleží na zdravom vývoji súčastnej generácie detí a mládeže.

Som presvedčený, že súčastná hustota mediálneho smogu, ktomu neprispieva, práve naopak.

Preto dúfam, že daná výzva, apel nezostane vami nepovšimnutá, ale vzbudí vo vás zanietenie pre ochranu zdravého morálneho a psychického vývinu našich detí a mládeže.

 

S úctou

Branislav Škripek

poslanec vašej Národnej Rady 

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (16 hlasov, priemerne: 4,70 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. mne osobne toto už dlho pije krv. ked si predstavím, že moje deti idú zo školy a stoja na autobusovej zastávke pri novinovom stánku, ktorý je oblepený nahotinkami… sa mi až žalúdok zdvíha. Som rada, že sa tejto téme niekto venuje. Pána Škripeka síce nepoznám, ale v tomto ho podporím.

  2. A s relaciami v televizii sa neda urobit nic? Viem, ze ide o sukromne televizie, ale zakon by im mohol nejako priskripnut kridelka, aby hnoj v podobe vselijakych fariem, plazi a farmarov, co hladaju manzelky a pod. nemohli vysielat. Nehovoriac o tom, ze filmy, ktore nie su vhodne pre deti a vysielaju sa v piatok a v sobotu po 22 hodine su na druhy den DOOBEDU reprizovane. Na toto neexistuju ziadne paky?

  3. Len dúfať, že ten zákon parlament aj príjme…

    Ak budete mať trochu času, mohli by ste navrhnúť aj zákon, aby sa programy Mládeži neprístupné vysielali až po 20. h. (aby som nebola až taký pes!). Veď sa len pozrite, čo každé popoludnie vysielajú hlavne komerčné stanice… a rodičia, ktorí sú v práci nemajú šancu ovplyvniť, čo deti pozerajú, leda žeby zamkli tv úplne. Nejde tak ani o nahotu/erotiku, ako o veľa násilia, surovosti, krutosti.

Pridaj komentár