Prihlásených je vyše 900 škôl. Nepremeškajte šancu byť súčasťou legendy a poďte na EURO 2024

ts 0

Aj vaša škola stále môže byť súčasťou legendárneho turnaja pre žiakov a žiačky I. stupňa základných škôl – McDonald’s Cup. Stačí vyplniť prihlášku na www.mcdonaldscup.sk alebo sutaze.skolskysport.sk a malí športovci si zahrajú o titul Majstra Slovenska a jedinečnú hlavnú cenu, zájazd na EURO 2024 do Nemecka.

Registrácia škôl trvá už len do 15. októbra 2023, zatiaľ je prihlásených vyše deväťsto základných škôl z celého Slovenska. Z finančného daru 2 500 eur sa potešia štyri školy, ktoré organizátori náhodne vyžrebujú po ukončení prihlasovania.

Sviatok futbalu

Najstarší futbalový turnaj pre deti na Slovensku chce osláviť  štvrťstoročie vo veľkom. „Záujem škôl nás teší a zaväzuje stále napredovať. Jubilejný 25. ročník bude výnimočný. Pre deti chystáme viacero prekvapení a množstvo zaujímavých pohybových aktivít počas celého školského roka. Či ste z malej obce alebo veľkého mesta, všetci ste na turnaji srdečne vítaní. Hrajú dievčatá, chlapci. Pohybom a športom spájame všetky deti. Inklúzia je pre nás dôležitá,“ všetkých srdečne pozýva Lucia Poláčeková z McDonald’s Slovensko: „Poďte si zahrať, zabaviť sa, spoznať nových priateľov a v neposlednom rade zviditeľniť vašu školu. McDonald’s Cup pomáha futbalovej komunite. Oslávte s nami Sviatok futbalu na Slovensku a spoločnými silami rozhýbme čo najviac detí.“

Šanca stať sa futbalistom

V McDonald’s Cupe hralo v minulosti viacero slovenských reprezentantov a ligových hráčov. Tí tvrdia, že turnaj je výbornou možnosťou, ako otestovať svoj potenciál. Vďaka McDonald’s Cupu  sa nejeden nádejný hráč dostal z malého dedinského klubu do veľkého futbalu a časom sa živil futbalom profesionálne.

 „Futbal v školách je výborným prostriedkom na budovanie vzťahu k športu a športovým zážitkom. Deti, ktoré majú dostatok pohybu, vykazujú dobré zdravia aj vyššiu sústredenosť, čo sa prejavuje aj v učení a potrebe dosiahnuť úspech v ktorejkoľvek oblasti. Futbal je všestranný šport preto je vhodný ako pre chlapcov, tak aj pre dievčatá. Prioritou je zapojiť čo najviac škôl a dúfame, že v 25. ročníku McDonald’s Cup minimálne zopakujeme 1000 a viac prihlásených škôl,“ povedal Cyril Janoško, koordinátor grassroots futbalu SFZ.

 

S víťazmi sa fotil Félix

Víťazmi minulého ročníka sa stali chlapci a dievčatá zo ZŠ Mlynská Senec, ktorí si vychutnali reprezentačný zápas Slovensko – Portugalsko. Naživo videli hrať legendárneho Ronalda, prešli sa po trávniku NFŠ Bratislava a vyfotil sa s nimi známy portugalský futbalista João Félix. Okrem toho vyprevádzali hráčov slovenskej reprezentácie na ihrisko pred zápasom Slovensko – Lichtenštajnsko.

V tomto ročníku čaká na chlapcov a dievčatá ešte väčšia bomba. Víťazi turnaja a zároveň aj Majstri Slovenska vo futbale pocestujú na EURO 2024 do Nemecka.

Školské kolá začínajú na jeseň. Finále je v júni

Mechanizmus turnaja je jednoduchý – jednotlivé futbalové družstvá sa postupne kvalifikujú od vlastných školských kôl, ďalej postupujú cez kvalifikačné a regionálne kolá do okresných kôl. Víťazi okresov a regiónov sa stretnú v máji na ôsmych krajských kolách.  Vyvrcholením príslušného ročníka  McDonald’s Cupu je Finále – Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutoční začiatkom júna 2024, kde spoznáme počas osláv Sviatka futbalu absolútneho víťaza turnaja.

Novým športovým partnerom legendárneho turnaja je spoločnosť NIKE od 11Teamsports. Pitný režim počas turnajov zabezpečí značka RAJEC. Pri organizácií McDonald’s Cupu pomáhajú franšízy reštaurácie McDonald’s, Regionálne úrady školskej správy SR, Grassroots koordinátori, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR je vyhlasovateľom a Slovenský futbalový zväz je odborným garantom.

Krúžok plný pohybu: Po škole s McDonald’s Cupom

Súčasťou turnaja je projekt Po škole s McDonald’s Cupom, vďaka ktorému môžu deti na vybratých školách naprieč Slovenskom trénovať každý týždeň bezplatne s kvalifikovaným trénerom. Práve v súčasnej dobe prináša krúžok futbalu Po škole s McDonald’s Cupom deťom ďalšiu možnosť pravidelnej pohybovej aktivity priamo na športoviskách základných škôl, ktorá je možnou ukážkou pre zavedenie tretej hodiny telesnej výchovy na všetkých základných školách.

Voľnočasová aktivita pre deti prvého stupňa vo veku od 8 do 11 rokov má za cieľ podporiť záujem chlapcov a dievčat o kolektívne športy a futbal. „Po škole s McDonald’s Cupom bude organizovať kvalifikovaný tréner alebo trénerka s platnou futbalovou licenciou. Pôjde o ľudí z lokálneho futbalového klubu alebo priamo učiteľa zo základnej školy, ktorý má taktiež platnú licenciu,“ dodáva Cyril Janoško zo Slovenského futbalového zväzu, ktorý je odborným garantom a spoluorganizátorom projektu.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...