RC autá môžu byť zábavou doslova pre celú rodinu

PR 0

Nie je nič lepšie, ako keď sa do hry a zábavy zapojí celá rodina. Vtedy naberá hra úplne iný rozmer a ide o príjemne strávený spoločný čas, ktorý v dnešnej uponáhľanej dobe predstavuje to najcennejšie. Výborným príkladom sú RC autá, ktoré sú viac než len hračkou. Áno, pre deti do troch rokov sú hračkou v pravom slova zmysle, no pre väčších či dospelých môžu byť naozajstným pretekárskym autom. 

Čo sú RC autá?

Ak vám vŕta v hlave, čo znamená skratka RC autá, tak vysvetlenie je veľmi jednoduché. Skratka RC vyplýva z anglického slovného spojenia radio-controlled car, čiže vo voľnom preklade rádiovo kontrolované auto. Je to teda autíčko, ktoré na diaľku ovládate a určujete jeho rýchlosť či smer. Súčasné modely RC áut sa však od seba dosť líšia a rovnako, ako sú niektoré vyslovene hračkou pre deti, s inými môžete jazdiť aj v piesku či v teréne.

Zdroj foto: Shotmedia / Shutterstock.com

Záleží na mierke, type či výkone

Pri RC autách sa pozeráme na mierku, teda v akom pomere je autíčko zmenšené oproti skutočnosti. Najmenšie autíčka v mierke 1:24 sú typickou hračkou pre najmenšie deti. Ak sa chystáte s RC autom jazdiť vonku, je najčastejšou mierkou 1:10. Najväčšie RC autá, ktoré majú dokonca aj benzínový spaľovací motor, sú zmenšené v mierke 1:5 alebo 1:6. Áno, aj autíčka na ovládanie môžu jazdiť na benzín! V tomto prípade sa však rozprávame o pretekoch autíčok na ovládanie. Čo sa týka rôznych terénov, tak na výber sú klasické cestné autíčka či off-road autá do terénu, prípadne buggy RC autá do piesku

Zábava pre všetkých

Aj z uvedených faktov vyplýva, že RC autá môžu byť zábavou doslova pre celú rodinu. Kým tí najmenší sa radi hrajú s malými modelmi, ktoré sú riadené jednoduchým ovládačom a uplatnenie nájdu primárne v interiéri, tí väčší či dospelí sa dokonca môžu vydať von do terénu. A to už znie ako naozaj zaujímavo strávený rodinný čas pokope.  

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár