Rodičia sa už nemohli pozerať na podmienky v nemocnici, v ktorých ležali ich choré deti

Pavlínka 0

Nemocnice na Slovensku potrebujú rekonštrukciu, to platí aj o nemocniciach pre deti. Rodičia detí z občianskeho združenia Pomáhame deťom Národného ústavu detských chorôb sa rozhodli situáciu zobrať do vlastných rúk.

S heslom „Každé dieťa si zaslúži peknú nemocnicu“ chcú zlepšiť podmienky hospitalizovaných detí na Klinike detskej neurológie v nemocnici na bratislavských Kramároch.

 

Zorganizovali zbierku

Rodičia už nemohli ďalej sledovať podmienky na izbách, v ktorých ležali ich choré deti. Staré priestory už mali rovnako aj kapacitné problémy. Rozhodli sa zorganizovať zbierku cez darcovský portál ĽudiaĽudom.sk a to v spolupráci s Národným ústavom detských chorôb v Bratislave, Nadáciou TV Joj a telekomunikačným operátorom 4ka.

Rekonštrukcia pre dôstojné podmienky

„Mnohí ste na vlastnej koži zažili ten pocit, keď ležíte s vaším dieťatkom v nemocnici. Ak ste mali šťastie, tak to bolo len pár dní. Čo však, ak diagnóza vášho dieťaťa si vyžaduje hospitalizáciu aj celé mesiace? A choroba vášho najmilšieho ho sprevádza celý život? Presne také náročné sú diagnózy na Klinike detskej neurológie v Národnom ústave detských chorôb.píšu rodičia vo výzve:

„Pomôžte nám zútulniť detské izby, zariadiť telocvičňu pre deti, kúpiť postele pre rodičov, či zrekonštruovať balkóny.“.

Momentálne prebieha rekonštrukcia s rozširovaním priestorov nového neurologického oddelenia. NÚDCH rekonštruuje toto oddelenie pre tie najvážnejšie detské neurologické diagnózy, finančné prostriedky zo zbierky sa využijú na nákup:

  • lôžok pre rodičov,
  • telocvičňu pre špeciálnu fyzioterapiu detí,
  • terapeutickú miestnosť pre psychológov,
  • kuchynku pre rodičov,
  • vybavenie izieb,
  • krajšie balkóny – ako priestor na rozptýlenie a oddych od uzavretých priestorov,
  • celkové vizuálne spríjemnenie oddelenia pre detí.

Chcete tiež pomôcť?

Viac informácií nájdete na darcovskom portáli www.LudiaLudom.sk


1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...
Author image

Pavlína Pavlíková

Vyštudovala som andragogiku na UK, rok života som strávila na univerzite v Nemecku. Zaujímam sa o vzdelávanie, históriu, digitálne a environmentálne témy.

články autora...

Pridaj komentár