Valentínska kvapka krvi

webnoviny.sk 0

Valentínska kvapka krvi odštartuje v pondelok

Po odbere dostane každý darca odznak v tvare kvapky a zároveň bude zaradený do žrebovania o hodnotné ceny.

KOŠICE 4. februára (WEBNOVINY) – Už 15. ročník celoslovenskej kampane Valentínska kvapka krvi odštartuje v pondelok a potrvá do 26. februára.

Túto náborovú kampaň organizuje Slovenský Červený kríž (SČK) v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTS SR) a hematologicko – transfúznymi oddeleniami nemocníc (HTO). Má celoslovenskú pôsobnosť s dosahom na školy, firmy a organizácie. Osloviť chce najmä mladých ľudí.

„Jej cieľom je šíriť myšlienku rodinného darcovstva krvi, najmä výchovou k darcovstvu,“ informovala riaditeľka územného spolku SČK Košice – mesto Lucia Cangárová. V minulom roku sa do kampane na celom Slovensku zapojilo 17 949 darcov, v Košiciach to bolo 1 584 darcov.V Košiciach sa odbery uskutočnia na dočasnom pracovisku NTS na triede SNP v budove Lekárskej fakulty UPJŠ a na Hematologicko-transfúznom oddelení v areáli polikliniky súkromnej Nemocnice v Košiciach-Šaci. Okrem toho sa v Košiciach uskutočnia mobilné odbery na SOŠ automobilovej na Moldavskej ulici a v Študentských domovoch na Jedlíkovej ulici.

Po odbere dostane každý darca odznak v tvare kvapky a zároveň bude zaradený do žrebovania o hodnotné ceny. Žrebovať sa bude študijný jazykový pobyt v Cambridge pre jednu osobu, víkendový pobyt pre dve osoby v piešťanských termálnych kúpeľoch, letecký pobytový zájazd pre jednu osobu do Grécka a cena ministra zdravotníctva SR.

SITA

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár