Veľké knižné venovanie

redakcia 0
");//]]> //

Zapojila sa vaša škola do Veľkého knižného venovania?

Nájdite ju na www.velkekniznevenovanie.sk a podporte ju ešte dnes!

Kniha

Časy, kedy sa hovorilo o knihe ako o najlepšom priateľovi človeka sú nenávratne za nami. Informačné technológie zatláčajú tradičnú detskú literatúru do kúta. Čoraz viac detí trávi svoj voľný čas pri počítači na úkor čítania knihy. Počítač je možno interaktívne médium no neposkytne deťom vôňu ako kniha.

Len kniha dokáže deťom sprostredkovať množstvo neuveriteľných príbehov, dokáže deti preniesť do sveta fantázie a ich snov. Kvalitne napísaná detská kniha je zábava. Stačí sa zahĺbiť do osudu hlavných hrdinov a naplno rozprúdiť fantáziu. Navyše, pravidelné čítanie kníh významným spôsobom obohacuje slovnú zásobu, rozvíja ich kreativitu, podporuje kritické myslenie a zdokonaľuje komunikačné zručnosti.

Podľa slov slovenského publicistu, Michala Hvoreckého, knihy pre deti a mládež by mali byť na školách samozrejmosťou. Keď hovorím s mladými ľuďmi, snažím sa im odovzdať posolstvo, že ak budú čítať, prežijú s veľkou pravdepodobnosťou úspešnejší a lepší život a zarobia aj viac peňazí ako tí, ktorí knihy ignorujú“.

A práve preto WellGiving, o. z., ktoré pomáha ľudom cez darcovský portál dakujeme.sk v spolupráci so školami po celom Slovensku odštartovalo projekt Veľké knižné venovanie. Jeho cieľom je priniesť 4 800 kníh súčasnej detskej literatúry do 150 tried po celom Slovensku. Zapojiť sa môžu ďalšie.Deti trávia v škole toľko času, že ani doma ho tak veľa netrávia. Knihy v školách sú namieste. Keby každý rodič podporil ich kúpu, tak v každej triede bude 15 až 20 kníh“, povedal Juraj Kemka, ktorý spolu so svojou manželkou Adrianou bez nároku na honorár čítali deťom.

Nájdite tú vašu školu na velkekniznevenovanie.sk a podporte ju ešte dnes. Aj malý dar prispeje k tomu, aby sa súčasná detská literatúra dostala do čitateľských kútikov v triedach. Nech naše deti vedia jasne a zreteľne komunikovať nielen medzi sebou ale aj so svojimi rodičmi o všetkom, čo ich trápi a teší.

Viac o projekte: www.velkekniznevenovanie.sk

Projekt Veľké knižné venovanie vznikol za pro bono pomoci týchto parnterov: Mayer/McCann Erickson, IAB Slovakia, mrkvicka.sk, ini.sk, Osmijanko, n.o., B4B, Tomáš Halász – fotograf, manželia Andriana a Juraj Kemka, Cirkevná ZŠ Narnia, ZŠ internátna pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou v Bratislave, Marcel Jánošík z Národnej dialničnej spoločnosti. Jana Voberová –PR.

Do projektu sa môže zapojiť každý – „Nájdi svoju školu“ – a podpor ju teraz.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 3,40 z 5)
Loading...

Pridaj komentár