Vyhodnotili 11. ročník Vianočnej pošty

TS, Slovenská pošta 0

Ježiškovi do Rajeckej Lesnej píšu deti z celého sveta

Banská Bystrica 28. január 2010Vianočnú poštu si obľúbili deti bez ohľadu na to, kde na zemeguli oslavujú Vianoce. Potvrdil to jedenásty ročník projektu Slovenskej pošty, a. s., počas ktorého prišlo do domova Vianočnej pošty do Rajeckej Lesnej viac ako 108 tisíc listov, pohľadníc a kresieb nielen zo Slovenska, ale aj z mnohých kútov sveta.

Zo zahraničia napísali Ježiškovi najmä slovenské deti, ktoré žijú v Čechách, Rakúsku, Srbsku, Nemecku, Anglicku, Írsku, USA, Kanade, ale prišli aj listy z Bulharska, či dokonca z Tadžikistanu, Japonska a Islandu.

Jedenásty ročník bol výnimočný najmä prekonaním magickej hranice miliónteho listu doručeného do Rajeckej Lesnej. Miliónty list prišiel už koncom novembra. Jeho pisateľovi – Jakubkovi z Levíc – sa tak vďaka Vianočnej pošte jedno želanie splnilo ešte pred Vianocami. Od Ježiška dostal notebook. Spolu prišlo počas doterajších jedenástich ročníkov na adresu slovenského poštového Ježiška celkom 1 099 123 listov.

V tomto roku si dievčatá priali často hračky s motívom Hannah Montana, chlapci si želali tradične lego a hračky na diaľkové ovládanie. V listoch nechýbali ani želania, ktoré sa nedajú kúpiť za peniaze. Deti si želali najmä zdravie pre celú rodinu, ale tiež dovolenku pre rodičov, aby sa s nimi mohli hrať. Tie, ktoré žijú v zahraničí chceli, aby sa na Vianoce celá rodina stretla a prežili ich spoločne. Okrem „oficiálnej“ adresy 999 99 Ježiško adresovali deti svoje priania aj do Nebíčka, Anjelova, na Oblačnú ulicu či Svätú bránu.

Koncom januára odmení Slovenská pošta, a. s., v spolupráci s partnermi projektu vyžrebované deti a detské kolektívy opäť hodnotnými cenami. Do žrebovania budú zaradené všetky listy a kresby adresované poštovému Ježiškovi na adresu 999 99 Ježiško, na ktorých bola uvedená spiatočná adresa a ktoré boli doručené do 31. decembra 2009.

Vianočnú poštu organizuje Slovenská pošta od roku 1999. Projekt je určený najmä deťom, ale aj ich rodičom a všetkým, ktorí chcú využiť možnosť napísať list, či vianočné prianie Ježiškovi. Listové želania aj kresby je možné posielať na známu adresu 999 99 Ježiško. Podobné projekty existujú aj v iných krajinách – deťom je touto formou umožnené „komunikovať“ s bytosťou, ktorá pre ne symbolizuje Vianoce, či už je to Ježiško, Santa Klaus alebo Dedo Mráz.

Zoznam vyžrebovaných jednotlivcov a detských kolektívov ako aj bližšie informácie o projekte Vianočná pošta nájdete na www.jezisko.sk.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár