Zmenili životy mnohých, ktorí čelia ťažkostiam

ts 0

Ochota ľudí pomáhať iným nepoľavila napriek rastúcim nákladom na potraviny a energie. Prostredníctvom darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk pomohli Slováci mnohým ľuďom v núdzi a ďalším mimovládnym organizáciám, ktoré zmenili životy mnohým.

Ako portál funguje a komu môže pomôcť?

 

Sprostredkovali 20 miliónov eur

„Od spustenia portálu v roku 2010 sme sprostredkovali pomoc pre viac ako 8000 príjemcov pomoci,“ hovorí zakladateľ a štatutárny zástupca neziskovej organizácie Roland Kyška.

Najčastejšie finančná pomoc smerovala ťažko chorým deťom a dospelým, najmä na úhradu terapií a liekov. Veľakrát bol ich príjem nedostačujúci a náklady tak vysoké, že nemali inú možnosť, ako požiadať o pomoc.

Jednoduchá registrácia výzvy na pomoc

Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk umožňuje jednoduchú registráciu výzvy na pomoc každému, kto sa ocitol v núdzi alebo potrebuje zdroje na verejne prospešný projekt.

Na výzvu môže prispieť ktokoľvek online, pričom každý dar sa transparentne zobrazí pod danou výzvou. Pre užívateľov sú všetky služby portálu zadarmo a neplatia ani žiadne poplatky za sprostredkovanie daru.

Darcovia môžu podporiť aktuálne až 1000 výziev

Portál je bezplatný a príjemca daru ho dostáva v celej jeho výške. Najvyššia vyzbieraná suma bolo takmer 600 000 € ťažko chorej Editke, ktorá bojuje s vážnou chorobou. Z organizácií darcovia najviac podporili .týždeň – fond pre kvalitnú žurnalistiku, kde suma presiahla 622 000 €.


Strategickým a zároveň najväčším podporovateľom portálu i výziev je telekomunikačný operátor SWAN, ktorý financuje projekt už viac ako 11 rokov.

„Pri projekte stojíme od jeho začiatkov pre jeho unikátne inovatívne riešenie organizácie charity, umožňujúce bezpečné spájanie darcov priamo so žiadateľmi o pomoc, či podporu. Aj keď nepatríme medzi najbohatšie krajiny sveta, dokážeme si aj z toho mála navzájom pomáhať, ako len vieme,“ hovorí Juraj Ondriš, predseda predstavenstva spoločnosti SWAN, a.s.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...