Matka na polovičný úväzok?

Milan Buno, tip na knihu 0

Poznáte to, milé dámy: váš milovaný partner  necháva veci tam, kde si ich práve vyzliekol vrátane zhúžvaných ponožiek. Nikdy celkom nevyberie z umývačky riad, ale nechá tam problematické kusy, aby ste ich uložila vy. Necháva vo vreckách papierové vreckovky, takže pri praní sa drobné čiastočky papiera nalepia na oblečenie, ktoré sa s nimi pralo…a vás ide roztrhnúť od jedu. Poznáte to? Ak áno, určite si pochutnáte na novinke A uprac ten bordel dolu pod schodmi!

Autorke Christine Hopkinsonovej sa v tejto knihe podarilo vystihnúť všetky úskalia manželstva a rodičovstva a zábavnou formou píše aj o materstve, deťoch a práci. Určite sa dobre zabavíte nad zábavnými situáciami, ktoré možno poznáte z vlastného života, a isto sa s hrdinkou neraz stotožníte.

Veď si skúste premyslieť, čo vám na vašom partnerovi najviac prekáža. Spomínané rozhádzané šaty? Alebo že váš miláčik netrafí do koša na bielizeň? Prípadne necháva odtlačky od jedla a nápojov všade možne? „To, čo ty považuješ za normálnu úroveň poriadkumilovnosti, môže niekto iný považovať za prehnanú úzkostlivosť,“ reaguje váš manžel a vy sa cítite ukrivdená.

Nejedna mamička a manželka v jednej osobe rozmýšľa, či je zodpovedná za všetky domáce práce len preto, lebo pracuje na polovičný úväzok. Aj hrdinka knihy „A uprac ten bordel dolu pod schodmi“ je matka dvoch chlapcov a dobre vie, ako dosiahnuť, aby robili, čo od nich chce. Za každý nočníkový úspech dostane jej mladší syn samolepku. Teraz uvažuje nad manželským ekvivalentom odmeňovania za dobré skutky a do dômyselne vypracovaného zoznamu zapisuje dobré a zlé body za manželovo správanie a pomoc v domácnosti.

Prečítajte si úryvok z knihy „A uprac ten bordel dolu pod schodmi“.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár