Artemis Fowl a Atlantídsky syndróm

Milan Buno, tip na knihu 0

Artemis Fowl je svetoznáma séria fantasy kníh od írskeho spisovateľa Eoina Colfera, ktorá si získala milióny detských fanúšikov po celom svete. Práve vyšla siedma časť s názvom Atlantídsky syndróm.  Artemis vložil celý majetok do projektu na záchranu planéty a jej obyvateľov, ľudí aj škriatkov. Môže to byť pravda? Skutočne sa najväčší mladý kriminálny génius dal na dobré chodníčky?

Artemis je 12-ročný génius, ktorého otca unesú a prvé dva diely je považovaný za mŕtveho. Artemisova matka je v zlom psychickom stave a tak sa chlapec stará sám o seba so svojim strážcom Butlerom. Vymyslí geniálny plán ako získať obrovské bohatstvo na záchranu otca a obnovenie majetku Fowlovcov, ktorý po zmiznutí otca značne upadlo.

V jednotlivých dieloch sa Artemis vydáva pátrať po otcovi do Ruska.  Neskôr sa rozhodne predať škriatkovské technológie, bojuje proti Opalovi Koboiovi, ktorý chce ovládnuť svet a dostáva sa do stretu so záhadným dievčaťom Minervou. V najnovšej časti trpí Artemis tzv. atlantídskym syndrómom, škriatkovskou duševnou chorobou, ktorú si pravdepodobne zapríčinil neodborným zaobchádzaním s ukradnutou mágiou. K jej prejavom patrí čudné správanie, stihomam, rozštiepenie osobnosti a v extrémnych prípadoch aj trápne vyznania lásky istej temperamentnej kapitánke LEP.

Artemisova choroba prepukla v najnevhodnejšom okamihu. Nebezpečný protivník z Helinej minulosti chce zničiť škriatkovskú Atlantídu. Podarí sa Artemisovi vyslobodiť z väzenia vlastnej mysle aj zo zovretia obrovského kalmara, aby včas zachránil podmorskú metropolu a jej obyvateľov?

Artemis Fowl a Atlantídsky syndróm je vzrušujúce a nepochybne aj zábavné dobrodružstvo pre všetky deti, ktoré rady unikajú do sveta čarovnej fantázie. Prečítajte si ukážky z tejto knihy.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 4,50 z 5)
Loading...

Pridaj komentár