Čo sa deje s jedlom v tele?

Mária Kopčíková 0

Na minuloročnej dovolenke sme v rámci prechádzky mestom nakukli aj do miestneho kníhkupectva. Deti sa vrhli na regále s pre nich určenou literatúrou a nutne chceli zakúpiť dvadsiatu deviatu knižku s riekankami.

To som im zatrhla, ale hore na polici som zbadala pomerne objemnú knihu, ktorá ma zaujala názvom „Čo sa deje s jedlom v tele?“

Keďže deti nás zahŕňajú množstvo otázok, na ktoré nepoznáme odpovede, alebo ich nevieme dostatočne jasne vysvetliť, tak som po nej zvedavo siahla. A nesklamala ma.

To, čo sa mi na tejto knihe páči, je jej obsažnosť i názornosť.  Deti sa dozvedia, čo sa deje s jedlom, odkedy ho vložíme do úst. Čo všetko musia zvládnuť jednotlivé orgány v našom tele a prečo sa to deje v určitej postupnosti. Dozvedia sa o chuťových pohárikoch, o tom, prečo nám škvŕka v bruchu, čo sa deje v našom tele, keď papáme zdravé jedlá a keď naopak konzumujeme junk food.

Nájdu tu aj zaujímavosti, ako napr. koľko trvá trávenie potravy, čo sú to živiny, a prečo sú dôležité zuby.

Knižka je vo forme leporela, s množstvom otváracích okienok, kde vždy čaká nejaká zaujímavá informácia alebo otázka, na ktorú majú deti odpovedať.

Je to knižka pre väčšie deti, 3-4 ročné ju s pomocou rodičov zvládnu a keďže je pomerne hravá, zrejme sa k nej radi budú vracať. Niektoré informácie budú možno nové aj pre samotných rodičov, alebo vám aspoň uľahčia hľadanie odpovedí na nekončiace sa otázky malých zvedavcov.

Knihu v slovenskej edícii vydalo Ottovo nakladatelství.

foto: MK

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...
Author image

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité.

články autora...

Pridaj komentár