Encyklopédia vesmíru pre mladých bádateľov

Milan Buno, tip na knihu 0

Vesmír v sebe skrýva kopu tajomstiev. Sú v ňom miesta, kde by sa človek natiahol do tvaru špagety, i miesta, kde by sa uvaril či zmrzol na kosť. A práve preto astronauti štartujúci do vesmíru musia mať na sebe skafander. Objavte aj vy tento tajomný a nekonečne fascinujúci svet s novou Encyklopédiou vesmíru.

Vyše 120 strán o základoch astronómie pre mladých bádateľov. Na putovaní po nekonečnom vesmíre sa dozvieme, ako vznikla slnečná sústava, a oboznámime sa s jej úžasnými planétami. Potom budeme pokračovať do vzdialenejších končín vesmíru a spoznáme tajomstvá jeho nekonečného priestoru.

Fascinujúce fotografie a kresby nám priblížia hlbiny vesmíru v celej jeho kráse. Vďaka základným faktografickým údajom a kontrolným otázkam bude naše poznávanie aj zábavné. Tieto poznatky sa nám zídu v ďalšom vzdelávaní a vaše dieťa sa nielen mnohé naučí, ale bude mať aj radosť z objavovania.

Veď tušili ste, že v blízkosti rádioobservatórií sa nesmú používať autá s dieselovým motorom, pretože výbojom iskry vznikne v pohonnej látke rádiová vlna, ktorá by mohla simulovať rádiovlnu z vesmíru? Alebo počuli ste o mýtoch o Mliečnej ceste? V indiánskych bájach sa spomína pes ženúci sa po oblohe a cestou vytrácajúci ulúpené obilie. Obyvatelia púšte Kalahari zasa rozprávajú povesť o vzniku Mliečnej cesty zo žeravého uhlíka, ktorý sa vymrštil z vatry na oblohu. Indická báj hovorí o tom, že mliečny úkaz je bodkované brucho delfína. No a starí Egypťania verili, že hviezdy sú mlákou rozliateho kravského mlieka.

Ozaj, viete prečo je to mliečna cesta? Pred vynájdením ďalekohľadu ľudia nevideli hviezdy tak jasne – zlievali sa im do nejasného bieleho pása. Starí Gréci označili tento pás ako prúd mlieka. A tak naša Galaxia dostala názov Mliečna cesta.

Poďte spolu s deťmi objavovať záhady astronómie v nádhernej Encyklopédii vesmíru.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár