Faktor Scarpettová

Milan Buno, tip na knihu 0

Knižná séria o súdnej patologičke Kay Scarpettovej si získala milióny fanúšikov po celom svete, niektorí ju nazývajú ako knižné CSI, keďže obsahuje mnohé detaily forenzných metód… a  vo filme si Kay zahrá jedna z najobľúbenejších herečiek Angelina Jolie. V týchto dňoch vychádza už 17. kniha s názvom Faktor Scarpettová a fanúšikov autorky Patricie Cornwellovej určite nesklame.

Týždeň pred Vianocami je doktorka Kay Scarpettová zavalená prácou. Okrem toho, že spolupracuje so CNN, zadarmo poskytuje svoje služby forenznej patologičky Úradu súdneho lekárstva mesta New York. Jej účinkovanie v médiách vyvolá sériu nečakaných a znepokojivých udalostí. V živom televíznom vysielaní sa jej vypytujú na prípad nezvestnej milionárky Hannah Starrovej, ktorú všetci považujú za mŕtvu.

Počas toho istého vysielania do štúdia zavolá bývalá psychiatrická pacientka jej manžela doktora Bentona Wesleyho. Keď sa Kay po televíznom vystúpení vráti domov, na vrátnici ju čaká zlovestný balíček – možno bomba. Kay sa čoskoro zapletie do prípadu známeho herca obvineného zo sexuálneho zločinu a zmiznutia príťažlivej dedičky miliónov Hannah Starrovej, s ktorou spája jej neter Lucy tajomná minulosť.

V príbehu Kay Scarpettová sa opäť stretávame so známymi postavami – okrem Kay je to Marino, ktorý pracuje v newyorskej polícii, Benton Wesley využíva svoje forenzné psychologické znalosti v Kirby a Bellevue, no a Lucy stále prekvapuje schopnosťami v oblasti forenzného počítačového vyšetrovania. Cornwellová nedovolí čitateľovi vydýchnuť, do poslednej chvíle prináša napätie a nečakané zvraty, dokazuje, že vie zaujať aj pobaviť. Odštartuje Kay vlastnú reláciu Faktor Scarpettová? A podarí sa jej rozlúsknuť zložitý prípad?

Patricia Cornwellová je doteraz jediná spisovateľka, ktorá za svoj prvý román získala hneď päť najdôležitejších literárnych ocenení za najlepšiu knihu s kriminálnou zápletkou, a to nielen v Amerike, ale aj v Európe.

Prečítajte si ukážku z knihy „Faktor Scarpettová“.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár