Prichádza fenomén Glee!

Milan Buno, tip na knihu 2

Ešte pred dvomi rokmi bežné slovo glee – v preklade ´spevácky zbor´. Dnes  jeden z najpopulárnejších seriálov na svete a podľa Hollywoodskej asociácie zahraničných novinárov „najlepší seriál súčasnosti“. Konečne sa začal vysielať aj na Slovensku a spolu s ním prichádza aj prvá kniha Glee – Začíname, v ktorej sa dozviete všetko o osudoch talentovaných stredoškolákov, o kultovom televíznom seriáli, o obľúbených hrdinoch. Viac príhod a zábavy. To je knižná novinka Glee – Začíname!

Glee sa odohráva v prostredí americkej high school. Stredoškolský učiteľ španielčiny Will Schuester má sen – vrátiť spevácko-tanečnému Glee-klubu niekdajšiu popularitu. Bude to ale tvrdý oriešok, pretože na škole vládnu futbalisti a roztlieskavačky, takže nejaký spevácky zbor je skôr na smiech… No nič nie je nemožné, keď sa do toho ide s chuťou a skutočnou vášňou.

Glee seriál i kniha Glee – Začíname sú mimoriadne úspešné po celom svete vďaka viacerým veciam. V seriáli hosťovali viaceré známe celebrity ako Gwyneth Paltrow, Lady Gaga, Britney Spears, či Olivia Newton-John. V každej časti zaznie množstvo známych hitov a napríklad Madonna poskytla Glee úplne zadarmo celý svoj repertoár! Seriál získal desiatky ocenení a nominácií, ľudia si masovo sťahujú coververzie známych skladieb, diskutujú o knihe, v ktorej sa dozvedia viac. Hoci ide vo filme i knihách o bežné situácie a zápletky (chalani, baby, randenie, homosexualita, manželstvo, tehotenstvo…), sú podané veľmi nápadito, pútavo a vtipne.

Aktuálne novinky, videá a klipy nájdete na fan page Facebooku GLEE.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Prepacte, len ma trosku mrzi, ze sa poriadne nepreklada anglicke slovo a pisu sa tu hluposti. Glee neznamena spevacky subor, ale neskutocna velka radost smile

     

    Ale inak celkom mily serial, mam rada muzikaly.

  2. Prepacte, len ma trosku mrzi, ze sa poriadne nepreklada anglicke slovo a pisu sa tu hluposti. Glee neznamena spevacky subor, ale neskutocna velka radost smile

     

    Ale inak celkom mily serial, mam rada muzikaly.

Pridaj komentár