Ideálna knižka pre malých zvedavcov

Mgr. Milan Buno 0

„Mami, prečo žihľava pŕhli?“
„Oci, prečo mávam zimomriavky?“
„Babka, prečo sliepky nelietajú, hoci majú krídla?“

Prečo, prečo, prečo? Každé dieťa sa dostane do obdobia, keď jeho otázky typu PREČO nemajú konca-kraja. Možno to mnohí poznáte a občas vás vedia nielen vytočiť, ale naozaj dostať do úzkych: ozaj, prečo je niečo tak a iné onak?

Práve vyšla úžasná knižka pre malých zvedavcov…ale určite si v nej radi zalistujú aj dospeláci. Povedz mi prečo ponúka na 120 stranách vyše 180 všetečných otázok, ktoré nám drobci kladú a my sme často v pomykove. Jednoduché otázky, zábavné, ale pravdivé odpovede, hra so samolepkami a šesť prehľadných tém: história, príroda, ľudské telo, zvieratá, deň čo deň a vesmír.

Tak napríklad viete, prečo mačky jedia trávu, hoci vzápätí začnú dáviť? Znie to neuveriteľne, ale robia to schválne. Nie preto, že by im tráva chutila, ale čistia si tak žalúdok od chlpov, čo prehltli, keď sa umývali jazykom.
A prečo teda zívame? Pretože sme unavení. Naše telo potrebuje veľkú dávku vzduchu a prikáže svalom v hrdle, aby sa natiahli. Vzduch prejde do pľúc a hneď sa cítime lepšie. Šimpanzy, myši a hady robia to isté.

Takýchto otázok a odpovedí nájdete v knihe množstvo. Pri každej milý obrázok, všetko na tvrdom lesklom papieri, takže nehrozí tak rýchlo potrhanie či poškodenie knižky, a Povedz mi prečo vydrží aj pre ďalšie dieťa:) Na konci knižky nájdu deti samolepky ku každej téme – je tam pirát aj rytier, slnečnica či bábätko, lev i ľadový medveď, ale aj semafor, vesmírna loď a policajt.

Nová kniha Povedz mi prečo je darček, ktorý poteší každé zvedavé dieťa.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár