Láske sa treba učiť. Kniha pre rodičov, ktorí chcú ako prví hovoriť svojim deťom o emóciách, vzťahoch a sexualite

Nové mesto 0

Láske sa treba učiť, knižná novinka Vydavateľstva Nové mesto, je určená v prvom rade rodičom, ktorí chcú začať o sexualite hovoriť so svojimi deťmi komplexne, prepojiť telesnosť s emóciami a schopnosťou vytvárať vzťahy.

Autormi sú renomovaní talianski psychológovia, ktorí mamám a otcom odporúčajú začať s takýmito rozhovormi už v predškolskom veku.

Rodičom to dáva priestor byť prvými a zároveň môžu mať v rukách, čo sa ich deti dozvedia o tejto téme. Predbehnú tak „informovaných“ rovesníkov či internet.

Ezio Aceti je odborníkom v oblasti výchovy a vzťahov a Stefania Caglianiová je odborníčka na predškolské vzdelávanie.

Ilustrovaná kniha na štyridsiatich ôsmich stranách pozýva rodičov vydať sa so svojimi deťmi na cestu odkrývania sveta intimity. Deti sa naučia vnímať seba samých, svoje telo a emócie.

Rodičia budú mať priestor hovoriť o hodnotách, na ktorých im záleží, a o potrebe zadefinovať hranice. Deti tak postupne začnú objavovať svoju prirodzenosť ženy alebo muža.

Výstižné a pravdivé informácie od dospelých, ktorým deti dôverujú, správne naštartujú proces ich sexuálnej identity. Spolu s knihou dostanú rodičia do rúk samostatnú príručku, o ktorú sa budú môcť oprieť. Bude im k dispozícii ako externý poradca vo výchove ich detí na ceste za dobre prežívanou sexualitou.

Spontánnosť detí a ich úprimná zvedavosť dokáže priniesť do života množstvo prekvapivých momentov, ktoré rodičia musia ustáť. Odpovedať na detské otázky je v ich „pracovnej náplni“.

Vedieť sa s malými zvedavcami rozprávať otvorene a pravdivo o sexualite už vďaka tejto knihe nebude úzkostná výzva, no priestor pre rozhovor, v ktorom pomôžu svojim deťom lepšie pochopiť vlastnú prirodzenosť. Tento didaktický knižný tandem si je možné kúpiť v internetovom obchode.

„Konverzácie s deťmi o chúlostivých témach nie sú tie najjednoduchšie. Preto je skvelé, že vychádza kniha, ktorá podáva tieto témy veku primeraným spôsobom a o ktorú sa rodičia môžu oprieť.“

Slávka Kubíková, autorka bestselleru Klub nerozbitných detí

„Knižka Láske sa treba učiť ma prekvapila triezvym pohľadom na oboznámenie detí so svetom intimity. S nadšením som sledoval, že tento svet neohraničuje iba na telesné záležitosti, ale rodičov a detí prevádza aj priestorom emócií a identity. Moje deti by ju do rúk celkom iste dostali.“

Peter Podlesný, zakladateľ internetového magazínu Mužom.sk

„Kniha pomôže deťom a rodičom rozprávať o citlivých témach pravdivo a s úctou. Pomôcť deťom rozvíjať schopnosť milovať a prejavovať lásku je najväčší dar, ktorý im môžete dať.“

Zuzana a Marián Čaučíkovci, eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí

„Odborné a jasné vysvetlenie telesnosti v súlade s citovosťou tu pomáha pravdivo objavovať osobnosť dieťaťa. Sexualita je tu vysvetlená nie iba ako telesný pud, ale ako vznešený impulz lásky, ktorá sa daruje.“

Ľudovít Pokojný, katolícky kňaz a zakladateľ Materskej školy bl. Zdenky Schelingovej

„Nie je ľahké začať s deťmi rozhovor na tému lásky, sexuality, rodičovstva. Kniha ponúka spôsob, ktorý sa nezačína hlbokým napätým nádychom. Bohatými ilustráciami, stručným textom a overovaním pochopenia kreslenými cvičeniami kniha sprevádza Lucku a Samka cez krajiny tela, emócií a smerovania k dospelosti.“

Katarína a Tomáš Lenczovci, rodičia 5 detí

Viac informácii nájdete na stránke https://laskesatrebaucit.nm.sk/

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár