Tajný mandarín

Milan Buno, tip na knihu 0

Herečka Mary uvrhla hanbu na svoju rodinu, keď sa jej narodilo nemanželské dieťa. V zúfalej snahe vyhnúť sa škandálu ju švagor, ambiciózny botanik Robert Fortune, presvedčí, aby ho sprevádzala na výprave do Číny. Pre Východoindickú spoločnosť tam má ukradnúť čajové semená. Robert však pred švagrinou tají skutočnosť, že je špiónom Veľkej Británie, ktorá krátko predtým zvíťazila v ópiovej vojne s Čínou.

Novinka Tajný mandarín je nezabudnuteľný príbeh o láske, vnútornej sile a nezlomnom odhodlaní – o silnej žene, ktorá sa rozhodne presadiť vo svete mužov. A o mužovi, ktorý sa nezastaví pred ničím, aby splnil svoje túžby. Robertova úloha je totiž nebezpečná – Číňania stále považujú Britov za nepriateľov, a keby zistili, že chce vyviezť čajové semená, čakal by ho trest smrti.

Mary v ťažkých podmienkach smúti za londýnskym životom a svojím synom, ktorého musela nechať u sestry. Tisícky kilometrov od domova však objavuje pocit slobody a vychutnáva si čínsky spôsob života. S Robertom sa totiž museli prezliecť za mandarína a jeho sluhu. Prezlečená za muža získava nielen voľnosť, ale v nebezpečných situáciách nachádza v sebe neočakávané zásoby odvahy.

Tajný mandarín je to, čo Truman Capote nazval „faction“ – zmes reality a fikcie,“ vysvetľuje spisovateľka Sara Sheridanová. Bez mučenia priznáva, že dbala hlavne na to, aby vymyslela dobrý príbeh, ale vždy keď to bolo možné, zachovala historickú presnosť. Robert uskutočnil niekoľko dobre zdokumentovaných výprav do Ázie a všetko si dôkladne zapisoval, sústredil sa však hlavne na botanické objavy.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár