Odmena za vysvedčenie pre malých nadšencov techniky? Vezmite ich na First Lego League!

Marcela Beňová 0

Poďte sa pozrieť, čo dokážu deti, ktoré milujú programovanie a robotiku.

9. februára sa na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave od 9. do 17. hodiny uskutoční stredoeurópske semifinále Slovenska a Čiech v medzinárodnej súťaži First Lego League.

First Lego League na Slovensku

Zoznámite sa s osemnástimi najúspešnejšími tímami, ktoré predvedú svoju šikovnosť, nápady a talent. 

Mladí nadšenci od deväť do šestnásť rokov budú súťažiť v kategóriách Robot Design a Robot Game a okrem poroty svoj zápal pre vedu radi ukážu všetkým, ktorý ich prídu podporiť.

Tohtoročnou témou podujatia je Info Orbit. Jednotlivé tímy dostali za úlohu predstaviť si život a cestovanie naprieč vesmírom. Mladí tvorcovia si mohli zvoliť, ako uchopia zadania.

Postavia vesmírnu loď? Budú žiť na medzinárodnej stanici? Osídlia vzdialenú planétu?

Deti dostali zadanie v auguste, aby mali čas postaviť a naprogramovať špeciálneho robota, ktorý bude odpoveďou celého tímu na tému súťaže. 

Fierst Lego League na Slovensku

Súťažiace tímy bude hodnotiť 40-členná porota z Čiech aj Slovenska. Deti budú musieť okrem súťažného ducha, tvorivosti a tímovej spolupráce preukázať nadanie na anglický jazyk, v ktorom celá súťaž prebehne.

Tento rok sa za Slovensko dostali do súťaže tímy z Bratislavy, Turčianskych Teplíc, Žiaru nad Hronom, Košíc, Martina, Trnavy, Medzian či Popradu.

Program First Lego League je vynikajúci spôsob, ako na chvíľu odtrhnúť deti od konzoly a klávesnice počítača a ukázať im, že informatika a veda môžu priniesť oveľa viac zábavy, než len videohry a písanie s kamarátmi.

Inšpirujte svoje deti a strávte príjemný deň plný zaujímavého programu, ktorý si pre vás organizátori pripravili.

Súťaže sa zúčastní množstvo detí z celého kúta Slovenska, príďte ich povzbudiť. Vstup na podujatie je voľný.

First Lego League je najväčšia svetová súťaž pre deti, ktorej sa každoročne zúčastní 40 000 tímov, čo znamená 360 000 účastníkov. Rok čo rok pripravia tímy 40 000 robotov, ktoré stojí za to vidieť. 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.

články autora...

Pridaj komentár