Active beauty karta

MikSa 0
foto: www.dm-drogeriemarkt.sk

Nedávno ma v predajni DM prekvapili.

Pri pokladni mi oznámili, že už sa nenalepujú za nákup žiadne nálepky, lebo od 1.10. 2009 funguje nový systém zbierania bodov, a to na kartu dm active beauty card.

Trochu ma to zaskočilo. Celkom som si na to nalepovanie okrúhlych nálepok zvykla. Vlastne si zvykli moje deti, ktoré mi ich radi na papierovú kartičku nalepovali (a občas si jeden vernostný bodík – nálepku uchmatli len tak pre seba alebo si ju nalepili na svoje obľúbené autíčko, či len tak na svoj papierik.)

Ochotná predavačka v pokladni mi vysvetlila fungovanie nového dm vernostného programu a poviem Vám, že na prvé počutie sa mi to celé zdalo  nejaké komplikované – celý ten nový systém zľavových knižiek podľa výšky nazbieraných bodov pôsobil na mňa sofistikovane.

Ak chcem naďalej zbierať body a využívať rôzne zľavy a dm-výhody, musím si „vybaviť“ takú fialovú kartičku, ktorú získam iba ak vyplním prihlasovací formulár, ktorý sa dá nájsť len v predajniach dm drogerie markt.

„Ach, ďalšia kartička“, povedala som si v duchu. Moja peňaženka sa už pomaly od množstva vernostných zákazníckych kariet nedá zatvoriť: billa karta, yves-rocher karta, fann parfuméria karta, ….všade mi núkajú nejaké karty. Škoda len, že nie sú platobné.

„Nuž čo, za zľavu sa oplatí“, vravím si ako každý spávny Slovák. Z prihlasovacieho formulára som si vybrala takú provizórnu zbieraciu kartičku na body s EAN čiarovým kódom, na ktorú sa mi za každý nákup, za každé euro nákupu pripíše jeden bod. Provizórnu kartičku mám používať dovtedy, kým mi domov nezašlú takú naozajstnú.

Teraz však do toho prišla tá horšia vec – technika a prístroje. V našej dm predajni tróni totiž od októbra v jej strede celkom nový jemne ružovooranžový terminál, pripomínajúci zariadenie niečo ako počítač a bankomat dokopy.

„Prídete k tomuto terminálu, priložíte (naskenujete) Vašu novú dm kartičku a ak chcete za nazbierané body získať u nás zľavu, musíte si vytlačiť taký kupón, ktorý Vám potom pri pokladni zameníme za knižôčky zľavnených poukážok a iných výhod,“ horlivo vysvetľuje predavačka.

Zvedavo pristupujem k terminálu a ťukám prstom na obrazovku, aby som si otvorila svoj nový bodový účet, zadala osobné údaje a zistila aktuálny stav svojho bodového účtu.

Na moje počudovanie, a pritom aký som ja technický antitalent, to celkom šlo. Náročné bolo zorientovať sa v množstve ponúkaných výhod a zliav, ktorých je teraz viac ako pri predchádzajúcom „nálepkovom“ systéme.

Z automatu sa mi podarilo vytlačiť si kupón, s ktorým som si hneď bežala uplatniť zľavu k pokladni. Do 22.11. získava totiž každý, kto má novú dm active beauty kartu štartovací bonus 50 bodov. 

Začínam sa postupne v tomto novom bodovom zákazníckom modernom systéme v našej dm predajni orientovať. Chce to však oveľa viac času a energie ako tie milé malé okrúhle fialové dm-nálepky.

Našťastie sa všetko o novej dm active beauty karte dá pozrieť a naštudovať si v kľude doma aj cez internet, lebo už je z toho takpovediac veda a treba sa v tom najprv zorientovať. Podrobný postup a vysvetlenie nájdete na webstránke dm drogeriemarkt, konkrétne v októbrovom dm journale

Vo svete zliav a výhod treba vedieť chodiť.

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár