Anjelské melódie Anny Liškovej

Mgr. Mária Molnárová 0

Už dobrých  pár dní pred najkrajšími sviatkami v roku počúvame z každého kúta rôzne vianočné melódie. Minule sa ku mne dostala na facebooku esencia TOP vianočných piesní z celého sveta, medzi ktorými boli koledy ale aj veľké hity za posledných možno 30 rokov. Sú to pesničky, ktoré počúvame už dlho a s kolegami sme si ich tiež celý deň púšťali v kancelárii, lebo nám pripomínajú čas pohody a rodinného puta, no a pretože sa chceme tešiť na prichádzajúce sviatky.

Čo sa však deje, keď počúvam moje nové CD s vianočnými koledami, pri ktorých sa mi neuveriteľne otvára srdce a tisnú slzy do očí? Prečo pri týchto koledách nemyslím na štedrý večer v kruhu rodiny, ale na silu viery, na krehkosť ľudskej duše a na veľkosť Boha a cestu človeka k nemu? Po treťom vypočutí albumu som zistila, že to nerobí len príbeh, ktorý je za týmto albumom, je to tou hudbou, je to tam …

Priateľka mi venovala CD Anny Liškovej „Na krídlach anjelov“. Táto de facto neznáma umelkyňa, ktorá nemá veľa skúseností s nahrávkami a spievala viac sama pre seba ako pre publikum, vložila do tohto albumu celé svoje srdce.  Mala na to dôvod. Pani Anička je onkologická pacientka a tento album naspievala na podnet svojich detí, ktoré jej „vymysleli“ túto činnosť, aby premenila nežiadané myšlienky na krásne umelecké momenty a aby si stanovila nový, inšpiratívny cieľ.  

To, čo pani Anna vyprodukovala, je skutočný skvost. Dvadsať krásnych kolied a vianočných piesní v hudobnom aranžmáne Henricha Leška je podaných s maximálnym citovým zanietením. Z každej piesne je cítiť pokoj, lásku a rešpekt. Len ťažko by ste hľadali hlasovú či fyzickú únavu, pani Anna ju schovala do jemných vibrácií a posilnila to úsmevom, ktorý cítiť v mnohých pasážach. Krásne zvládla aj vyššie položené miesta a poradila si aj s výraznými sólovými časťami. Hudobné aranžmány sú skôr komorné a volené tak, aby vynikol sólový spev, voľba hudobných nástrojov a vokálov rešpektuje cirkevnú podstatu vianočných sviatkov. 

Výstižný názov Na krídlach anjelov je nielen nositeľom symboliky Vianoc ale mnohých iných prejavov ako napríklad „anjelsky“ znejúce vokály detského zboru Pink Harmony Studio, texty, ktoré si koledujú o anjelov a aj príbeh tohto albumu, ktorý nasvedčuje tomu, že vznikal naozaj na krídlach anjelov.

Z rozhovoru som sa neskôr dozvedela, že album má za sebou dlhú cestu a počas jeho zrodu naberal na seba ďalšie krásne ciele a poslanie. Mnohí zainteresovaní umelci na tomto albume prispeli svojou tvorbou bez nároku na honorár, čím prejavili vieru pani Anny v uzdravenie.

Veľkolepé gesto pripravila Liga proti rakovine, ktorá odkúpila väčšinu vydaných CD-čiek a rozhodla sa ich venovať onkologickým pacientom.

Exkluzívne môžete dostať tento album v predajniach Panta Rhei.

Tento album odporúčam tým, ktorí veria a vidia vo vianočných sviatkoch, cestu, očistu, duchovno a lásku.

Držíme palce pani Anne v trvalé uzdravenie, pretože veríme!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (6 hlasov, priemerne: 4,80 z 5)
Loading...

Pridaj komentár