Antivaxerom, ktorých poznám

Monika Vandáková 0

“Že teda fakt, táto rýchlokvasná vakcína, ešte nikto nevie, ako to bude účinkovať a čo to prinesie. Hlavne tie  vedľajšie účinky….”

Antivaxeri, ktorých poznám, si dobrovoľne a ochotne  už roky púšťajú do svojho tela „čudné veci“. A nemajú strach. Neprotestujú po fejsbukoch,  že čo je toto za svinstvo !

 

Dajme cigu

Najlepšie sa o možných vedľajších účinkoch vakcín rozpráva na cigaretke. Súvislosť medzi fajčením a rakovinou pľúc tu síce máme v tisícoch medicínskych štúdií už roky, ale to zrovna nie sú tie, ktoré antivaxeri v záujme svojho zdravia potrebujú evidovať.

Ideálne je rozdúchavať pri popolníkoch témy o finančných záujmoch farmaceutických firiem.

Nezabudnite si zapáliť ešte aspoň jednu. ( Philip Morris International , producent najpredávanejšej značky cigariet Marlboro , má ročný obrať prevyšujúci 8 miliárd dolárov, jeho zisky sa rátajú tiež v miliardách USD )

Antivaxeri pijú alkohol. A veľa.

Moji antivaxeri sa radi popýšia množstvom prázdnych fliaš, ktoré stihli stiahnuť za jeden večer. A cítia sa byť hrdí, že sú slobodní v tom čo robia, a dokážu si zachovať tento svoj koníček aj v ťažkých časoch. Ideálne v skupine ľudí. Neveria na lockodowny a ich zmysel.

Neva?

  • Alkohol patrí medzi najčastejšie rizikové faktory úmrtí a poškodenia zdravia
  • Že v Novom čase písali, že to nie je pravda? Zmenšovanie svojho mozgu si skontrolujete na Magnetickej rezonancii . Je to merateľné.

Marihuana a iné

Najväčší antivaxer v mojich kruhoch je chlapík, ktorý už roky fičí na rôznych psychotropných látkach, lebo veď som liberál, som slobodný, som umelec, ja sa rozhodujem o mojom živote a tele. A zostať vždy iba pri alkohole nie je dostatočný prejav slobody.

Neva?

Dobre, možno si nedostal ešte schizofréniu.
Vedľajšie účinky marihuany sa vo forme flashbacku  môžu objaviť  aj niekoľko dní, alebo mesiacov  po jej požití. Čo ak budeš práve vtedy sám s tvojim dieťaťom, ktoré ťa v tej chvíli bude potrebovať „pri zmysloch“?

Rozumiem tvojej argumentácii, že je len malá pravdepodobnosť, že dostaneš  záchvat, flashback, psychickú poruchu. Ale odkiaľ vieš, že nie si práve ty tým „vyvoleným“? Veď pri očkovaní ťa to predsa desí, nie?

Hormonálna antikoncepcia

„Používanie kombinovanej hormonálnej antikoncepcie zvyšuje riziko vzniku krvnej zrazeniny v porovnaní s jej nepoužívaním. V zriedkavých prípadoch môže krvná zrazenina upchať krvné cievy a spôsobiť závažné problémy. Zotavenie po vzniku krvných zrazenín nie je vždy úplné. Zriedkavo sa môžu vyskytnúť závažné pretrvávajúce účinky a veľmi zriedkavo sa môžu končiť smrťou.“  Hovoria príbalové letáky bežne predpisovaných antikoncepcií .

Neva?

Len tak si niečo bachnúť

V skupine svojich priateliek som asi jediná, ktorá nenosí ružovú tabletku v každej kabelke, že veď keby dačo. Migreny, menzesy, iné móresy. Len tak, ako TIC TAC.

Táto tabuľka už obletela internety, ale mne sa páči.

Fakt neva?

Milý môj antivaxer.

Skús  pri tvojom poháriku s cigaretkou pouvažovať. Svojim životným štýlom, pre ktorý si sa rozhodol, už roky dobrovoľne ohrozuješ svoje zdravie. Nemôžu ťa predsa vydesiť nejaké teoreticky málo pravdepododné vedľajšie účinky vakcíny.

Ale tvoje rozhodnutie neočkovať sa proti COVID 19 je rozhodnutím o zdraví a životoch iných ľudí. Aj tých, na ktorých ti záleží. Je to naozaj to, čo chceš?

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (9 hlasov, priemerne: 4,30 z 5)
Loading...
Author image

Monika Vandáková

Som skeptik, melancholik a kritik. Prežila som v tomto duchu aj svoje detstvo a dospievanie, a ani teraz v postavení matky ma to neprešlo. Pochádzam z Košíc a mám dve malé deti. Rada píšem o veciach, témach a problémoch, ktoré sa ma osobne týkajú.

články autora...