Opustíte dieťa a necháte ho v blázninci

Monika Vandáková 0

Jasné, že nemá škôlku rád. Že tam nechce ísť. Dve učiteľky na 24 detí, ktoré práve teraz opustila mama a nechala ich v tomto blázinci.

Vieme si predstaviť seba na takomto mieste?

 

Pá-pá, a uži si to tam! 

Ráno by vás vysadil manžel pred bizniscentrom. Bozk na rozlúčku, ľúbim ťa, pá-pá, pekný deň, uži si to tam.

Vyveziete sa výťahom na 8. poschodie do firmy, kde začínate pracovať.

Mnohí vám hovorili, aké to tam bude skvelé, že sa máte tešiť. Veď aj Nikol od vedľa tam už 2 roky pracuje. Keď jej o 17.00 pošle manžel sms, že parkuje pred budovou, nechce sa jej odtiaľ odísť. 

 

 

Škôlka ako open-space

Máte pracovať v open-space, kde je ďalších 23 kolegov.

Nepoznáte ich, vyzerajú čudne. A vydávajú divné zvuky. Niektorí páchnu. Jeden si píska, druhý trieska hlavou o počítač, blondínka s rozmazaným make-upom fňuká celý deň v kúte. 

Pani vedľa vás si stále oblieka a vyzlieka divný štrikovaný sveter.  A ten mladý hipster v drahých teniskách s vyčesanou bradou nahlas, ale hrozne nahlas kašle, smrká, kýcha. A potom sa rozreve. 

 

2 šéfky chodia po ofise

Junior manažérka sa snaží pozitívne motivovať k výkonu a aktivite, pričom sa reálne usmieva. Príde vám to nesmierne nevhodné v tejto spoločnosti. Čo už preskočilo aj jej? 

Senior manažérka už očividne nezvláda, a tiež by radšej pracovala o poschodie nižšie, kde je tím ideálne spolupracujúcich, kreatívnych, kooperajúcich, dynamických, mladých, krásnych a talentovaných startupistov.

A začne na celý open-space kričať, že keď okamžite nezačneme makať, nesplníme kvartálny plán.  

Šok zo škôlky

Takže chápem svojho syna, že dostal zo škôlky šok a ťažko mu vysvetlím, že škôlka je fajn. Vraj na to treba čas, že si zvykne. No ja fakt neviem. Zvykla by som si? 

»»»» Prečítajte si aj: Studený socíkový odchov alebo musia si deti zvykať na škôlku plačom?

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (7 hlasov, priemerne: 3,30 z 5)
Loading...
Author image

Monika Vandáková

Som skeptik, melancholik a kritik. Prežila som v tomto duchu aj svoje detstvo a dospievanie, a ani teraz v postavení matky ma to neprešlo. Pochádzam z Košíc a mám dve malé deti. Rada píšem o veciach, témach a problémoch, ktoré sa ma osobne týkajú.

články autora...

Pridaj komentár