Podľa Richarda Sulíka sú úspešné ženy tie, čo zarábajú peniaze

Eva Pavlíková 0

“V záujme našej spoločnosti je, aby rodili úspešné ženy. Tá, ktorá predtým nerobila vôbec, je vďačná aj za tých 280 eur. “ 

Nechal sa počuť  Richard Sulík v dnešnom rozhovore s Jarom Daniškom pre denník Štandard.

Téma diskusie mala smerovať k riešeniam demografickej krízy, ktorá je u nás už hmatatelnejšia ako roztopené ľadovce na severnom póle. 

Niekto chce hovoriť o podpore pôrodnosti konštatovaním, že ženy, čo sa rozhodli pre rodinu a vzdali sa  kariérnej sebarealizácie – sú neúspešné, a budú radi aj za tých 280 eur. 

Nemá Richard tie okuliare nejako naruby ? 

Úspešné ženy, ktoré poznám, väčšinu svojho produktívneho veku “nepracovali”.

Aspoň v tom prvoplánovom ekonomickom zmysle.  Roky rozdávali trpezlivosť, čas, prítomnosť, vlastné telo, vlastný životný i mentálny priestor svojej rodine. Hľadali  talenty svojich detí a podporovali ich v nich. 

Pracovali na svojich vzťahoch, manželstvách, ktoré im vydržali, a preto sa mohli ekonomicky opierať o jednoho živiteľa rodiny.

V slovníku  demografov –  dosahovali hrubý koeficient pôrodnosti na rodinu viac ako 2,0 ,  teda počtom svojich detí nie sú len reprodukciou rodičov, ale prispievajú k rastu populácie. Tej  populácie, ktorá bude odvádzať  dane a sociálne poistenie pre Sulíkovu dôležitú tabuľku budúcich dôchodkov. 

Slovensko vymiera a  je  to fakt.  Je spoločenský posun, že o ňom verejne, nahlas hovoríme a hľadáme riešenia. Ale čo tak začať prostou úctou k ženám, čo na tom už dávno osobne pracujú. Mohol by to byť dobrý začiatok každej reformy, čo myslíte?

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (17 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...
Author image

Eva Pavlíková

Do tejto stránky som sa prerodila. Postupne - pôrodmi mojich štyroch detí. A tak sa na svet pozerám očami rodiča. Čo na mysli, to na klávesnici.

články autora...