Miesto plyšákov podprsenky?

Palo Hradský 8

Milí priatelia, 

televízia Markíza v nedeľu 25.10.2009 o 20.00 hod odvysielala reláciu Česko Slovenská SuperStar- finále. Relácia je označená číslom 12 – teda určená pre diváka vekovej kategórie od 12 rokov.

Po vystúpení mladého finalistu hodnotí porota zložená z renomovaných osobností hudobného života. Porotkyňa českej národnosti ( ktorej meno si nepamätám, a ani sa o to nesnažím ) vyzve dievčenské publikum, aby mladému spevákovi nehádzali plyšákov, ale skôr podprsenky. Kamera strihne na moderátorku Banášovú, ktorá dvíha zo zeme dámske nohavičky, podprsenku, a snaží sa vtipný komentár v tesnej blízkosti súťažiaceho.  

Podotýkam, že relácia je určená pre deti od 12 rokov !  

Napadlo ma, či sa skutočne nedokážeme brániť tlaku kultúrnej luzy. A zároveň ma napadlo , že dnes podám  sťažnosť za porušenie zákona č.308/2000 Z.z. o vysielaní a retransmisii na Radu pre vysielanie a retransmisiu. Možno prečítajú § 20 onoho zákona – o ochrane maloletých- a zaujmú stanovisko. Určite vám dám vedieť ako rozhodli.  

S úctou Palo Hradský  

PS: tak, či tak ako veľmi príhodný vidím postreh Borisa Filana :

 

Boris Filan o médiách

(Pálenica Borisa  Filana v Slovenskom rozhlase dňa 29.11.2008)

Blíži sa koniec roka a s ním prichádzajú rôzne predpovede. Niektoré z nich sa týkajú budúcnosti Baraka Obamu, iné toho, že sme sa predsa len neučili v škole ruštinu zbytočne. Ja mám jednu predpoveď, ktorá je dlhodobá:

Pamätajte si!

Raz príde doba, keď sa vynoríme z tohoto šialenstva, ktoré nám teraz vzbĺklo v hlavách, a budeme sa za seba strašne hanbiť. Budeme sa prepadať od hanby, keď si spomenieme, na čo sme sa pozerali, čo sme čítali  a čo sme počúvali. Ako sme dovolili, aby nás pár šikovných zvrhlíkov dostalo k novinám, časopisom a televíziam, ktoré sú žumpa plná zvratkov a výkalov.

Nebudeme chápať, ako bolo možné profitovať na chorobách a nešťastí našich blížnych. Nebudeme schopní vysvetliť našim deťom a vnukom, ako sme to dopustili. Budeme sa snažiť nemyslieť na to, akých blbcov a hlupane sme to považovali za celebrity. Budeme sa hanbiť za dobu, keď boli denne na prvých stránkach nagélovaní pajáci a usmievavé opice, ktoré neznášali väčšie série orgazmov s tým istým partnerom. Budeme hovoriť, že na vine vtedy boli oni, akísi neurčití oni, a tí budú medzi nami a budú ukazovať prstom na niekoho neexistujúceho.

Ale my sme spolupáchatelia tohoto hnusu, nie iba tí, čo to píšu, vydávajú a vysielajú. My s nimi ochotne kolaborujeme tým, že to pozeráme, počúvame, čítame a kupujeme.

Iba toľko som Vám chcel povedať, respektíve nie chcel, ale musel, lebo už mi praskne hlava od toho mlčania.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (37 hlasov, priemerne: 4,50 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

 1. Mily Palo, dakujem, ze si to otvorene povedal, naozaj to nebolo vhodne; otazne je ci su vobec tieto sutaze, a to co sa v nich prezentuje vhodne pre deti od 12 rokov a komentar Borisa Filana by sme si asi vsetci mali zobrat k srdcu…

 2. pozerala som to s detmi, a priznam sa, tiez ma to dost zarazilo, ked tam s 15 rocnymi chlapcami ide riesiť nejake spodne pradlo. Bolo to dost od veci… oi uvidela dost do pomykova aj toho sutaziaceho sameho.

 3. Tak trochu som sa zasmiala, lebo jednak telka sa nám pokazila koncom augusta a odvtedy ani nepozeráme (len som si potvrdila, že sa bez nej dá vydržať, ba dokonca tráviť čas oveľa efektívnejšie)

  a inak mám 13-ročného syna, ktorý takéto veci ani nepozerá.. Našťastie ho zaujímajú úplne iné veci ako knihy, spoločenské hry a podobne, no a keď predsa pozerá telku (napríklad u starých rodičov) tak vyslovene vedecké a podobné veci..

  K výchove patrí -a podľa je to najdôležitejšia časť- byť príkladom..

  Je trochu pokrytecké zakazovať niečo deťom, keď ja sama „žeriem“ podobné podradné programy.. Ako zakazovať deťom alkohol a cigarety a pritom veselo fajčiť a popíjať si.. A pre mňa nie je postačujúcim argumentom , že to je pre dospelých.. Aj naše deti dospejú a sme zodpovední zato, akí budú..

   

  Okrem toho niektorí rodičia dbajú nato, ako sú „očíslované“ programy v telke, ale že aké hry hrajú ich deti na pc či PS, tak to už je iná káva.. Podľa mňa s 15-ročným hovoriť o podprsenke zďaleka nie je také zarážajúce ako nechať deti hrať počítačové hry,kde sa body získavajú zmasakrovaním ostatných…

   

  Toľko môj názor a dôvod môjho úsmevu po prečítaní tohto článku.. S deťmi treba hovoriť o všetkom, lebo zatĺkanie v nich vzbudzuje len pozornosť a mimochodom medzi sebou , s rovesníkmi rozoberajú aj témy, ktoré možno pre niektorých rodičov by spôsobilo začervenanie v tvári..

   

  Takže milí rozhorčení rodičia, skúsme radšej s deťúrencami spraviť namiesto telky a podobných programov iný program, alebo jednoducho podobné relácie ignorovať… Nie zakázať deťom, ale danú reláciu nezapnúť vôbec…

  Lebo programy v podobnej kvalite budú vyrábať aj na´dalej – pokiaľ ich budú mať publikum.. Lenže sa to nemusí týkať práve našich detí…

 4. A okrem iného, v tejto“ relácií“ padla myslím si ešte nevhodnejšia poznámka, keď si moderátor kľakol pred moderátorku, zdvíjajúc spadnutý papier a hlava mu smerovala k lonu onej moderátorky, čo okomentoval vetou , citujem : „Uvedomil som si, že konečne hovorím k veci.“ Tak si myslím, že toto bola dosť nevhodná poznámka práve pre to, že je určená deťom od 12 rokov. Ako potom mám tento „vtipný“ výrok, na ktorom sa evidentne zabávali obaja moderátori vysvetliť svojmu synovi, ktorý má 13rokov?

  Nie som žiadna puritánka, ale myslím si, že takéto dvojzmyselné poznámky nemajú čo hľadať v takomto programe. Tak ja len toľko.

 5. Uplne suhlasim s Belly. Napadlo mi, ze ked Vas, Peto, taketo programy tak rozculuju – co teda uplne chapem – preco ich pozerate? My s manzelom sme nikdy telku ani nemali a aki sme stastni a spokojni Big Grins

 6. …na co to stazujete? na superstar? a pozerate tu telku aj inokedy? ved tam je tolko nevhodneho pre deti, ze nohavicky na podiu a dvojzmysly moderatorov su pre 13 rocne deti uplne neskodne…

  ale z tychto reakcii ma tesi, ze su medzi nami aj slusne 13 rocne deti, lebo to co vidim u nas na sidlisku ma dost znepokojuje, kedze mam doma male dieta…

Pridaj komentár