Aj váš škôlkar môže vedieť anglicky!

PR 0

Zatiaľ čo pre mnohých dospelých je učenie sa cudzieho jazyka relatívne náročné, deti ho vnímajú ako hru. Pre batoľatá a malé deti totiž neexistujú žiadne cudzie reči a v ranom veku si každý jazyk dokážu osvojiť rovnako prirodzene ako ten materinský.

Poprední jazykovedci preto odporúčajú začať s učením druhého jazyka tak skoro, ako sa len dá.

Práve toto „okno príležitostí“, teda obdobie približne do siedmeho roku života, kedy sa dieťa dokáže naučiť nový jazyk oveľa ľahšie ako neskôr, využila britská lingvistka a pedagogička Helen Doron. Jej program Helen Doron English zoznamuje s angličtinou systematickou a nadväzujúcou metódou deti už od troch mesiacov. Je založený na princípe učenia sa materinského jazyka prostredníctvom pestrej palety vizuálnych, sluchových a pohybových vnemov. Vaše dieťa tak má šancu zoznámiť sa s cudzím jazykom úplne bez stresu ešte predtým, než vôbec nastúpi do školy, kedy je na prirodzené osvojenie si novej reči väčšinou už aj tak neskoro. 

Je založený na princípe učenia sa materinského jazyka prostredníctvom pestrej palety vizuálnych, sluchových a pohybových vnemov. Vaše dieťa tak má šancu zoznámiť sa s cudzím jazykom úplne bez stresu ešte predtým, než vôbec nastúpi do školy, kedy je na prirodzené osvojenie si novej reči väčšinou už aj tak neskoro. 

Tajomstvom úspechu svetovo uznávaných kurzov Helen Doron je aj netradičný a pre deti atraktívny spôsob vedenia hodín. Malí žiaci nemajú vôbec pocit, že sú v škole. Jazyk spoznávajú prirodzene – formou hier, piesní či tanca. Zážitková forma výučby je navyše úspešnejšia ako klasická, pretože zážitky a s nimi spojené skúsenosti si dieťa ľahšie zapamätá. Aj po poslednej lekcii si tak žiaci budú ešte dlho pospevovať veselé anglické pesničky, ktoré podporia zábavné a prirodzené učenie jazyka.

Jednou z noviniek v ponuke Helen Doron je napríklad interaktívny moderný kurz Fun with Flupe pre deti vo veku 2 – 5 rokov, bez ohľadu na to, či už prvý kontakt s angličtinou majú za sebou.

Jeho jedinečnosť spočíva v tom, že deti sú prostredníctvom dvanástich animovaných príbehov vtiahnuté do zábavných dobrodružstiev s malým Paulom a loptičkou Flupe, ktoré ich úplne odpútajú od pocitu učenia sa. Popritom si osvoja základnú slovnú zásobu okolo 660 slov, získajú dobrú výslovnosť a základný cit pre tvorbu viet v anglickom jazyku. 

„Najviac ma prekvapilo, keď som zistila, že vďaka metóde Helen Doron sa deti naučili v anglickom jazyku myslieť. Vidím, že si slovíčka nepotrebujú stále prekladať a pri úplne nových výrazoch automaticky vnímajú správnu melódiu, prízvuk a rytmus jazyka,“ hovorí o svojich skúsenostiach mamička troch detí Mariana z Hrabušíc. Škola angličtiny Helen Doron a jej kurzy sú totiž vystavané ako metaforický dom, na ktorého pevných základoch môžu deti stavať po celý život. 

Začnite preto tieto základy budovať včas a vaša ratolesť sa vám raz určite poďakuje za to, že ste mu zjednodušili jej cestu k úspechu! 

Overený princíp výučby anglického jazyka metódou Helen Doron English v súčasnosti na Slovensku využíva viac ako 2000 študentov vo veku od 3 mesiacov do 18 rokov, ktorí navštevujú vyučovacie centrá vo viac než 30-tich mestách.

Zážitkovú výučbu vedie takmer 90 kvalifikovaných učiteľov Helen Doron.

Viac o metóde Helen Doron sa môžete dozvedieť  na stránkach: 

www.helendoron.sk

https://www.youtube.com/user/HDanglictina

Overený princíp výučby anglického jazyka metódou Helen Doron English v súčasnosti na Slovensku využíva viac ako 2000 študentov vo veku od 3 mesiacov do 18 rokov, ktorí navštevujú vyučovacie centrá vo viac než 30-tich mestách.

Zážitkovú výučbu vedie takmer 90 kvalifikovaných učiteľov Helen Doron.

 

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár