Keď má dieťa radosť z učenia a vy z jeho úspechov

PR 0

Dobré kurzy angličtiny sú také, pri ktorých sa s vašou ratolesťou môžete spoločne tešiť z viditeľných výsledkov. A aký je to pocit, keď sa ročný drobec zrazu vypýta na šmýkačku slovíčkom ‚up‘?„Emka mala rok a 4 mesiace, keď pochopila, že na šmýkačke chodíme „up and down“ a naozaj ma to príjemne prekvapilo a potešilo zároveň“, usmieva sa Alena z Trenčianskych Stankoviec, ktorá so svojou teraz už 2,5-ročnou dcérkou Emkou navštevuje kurzy Helen Doron Early English určené pre deti už od útleho veku. „Je skvelé, že dieťa „učenie“ angličtiny podľa Helen Doron ani nevníma ako učenie, skôr ako súčasť svojho života – rovnako, ako iné aktivity. Takéto malé deti majú ešte problém s koncentráciou pozornosti, nevydržia dlho sedieť na jednom mieste, a práve voľnosť a zároveň pestrý program je pre nich to pravé. Keďže je celá hodina v angličtine, aj tie najbežnejšie pokyny počujú v jazyku, ktorý sa pre nich stáva ďalším prirodzeným, presne tak, ako materinsky jazyk.“

Tajomstvom úspechu svetovo uznávaných kurzov Helen Doron je hlavne netradičný spôsob vedenia hodín a pozitívny prístup učiteľa. Deti nemajú vôbec pocit, že sú v škole a všetko im tak ide prirodzene, formou hier, piesní či tanca.

„Predstavte si, rodičia, ja neviem, čo je to učiť sa slovíčka a pripravovať sa s deťmi na hodiny angličtiny do školy (majú ju 3 až 4x do týždňa). Možno tak raz, dva razy do mesiaca skontrolujem, či vedia, čo sa v škole učia, oni totižto moju pomoc nepotrebujú. Učenie angličtiny im vďaka kurzom Helen Doron ide ako po masle, môžem povedať, že naozaj bez námahy.“, oceňuje vyštudovaná angličtinárka Katka z Ivánky pri Dunaji, ktorá po dvoch deťoch prihlásila na kurzy Helen Doron aj svoje ďalšie dve mladšie detičky a nakoniec sa sama stala certifikovanou učiteľkou tejto metódy. „Syn Maťko zvláda preložiť aj oveľa ťažšie vety, vie používať členy, čo mnohé slovenské deti zabúdajú, má celkom slušnú výslovnosť a prízvuk, prirodzene použije aj gramatickú väzbu, ktorú sa v škole ešte neučili. Veronka zachytí každé jedno slovo čo pozná, aj v „dospeláckom“ texte. Skrátka nepoznám na Slovensku pre deti nič lepšie v oblasti kurzov.“

Efektívnosť tejto nenásilnej a zábavnej formy výučby si vyskúšala aj detská psychologička Mgr. Mária Tóthová Šimčáková, ktorá sa tak podľa vlastných slov stala fanúšičkou kurzov Helen Doron nielen z profesionálneho hľadiska, ale aj ako dvojnásobná mamička: „Dnes je problém deti presvedčiť, aby sa boli ochotné niečo učiť, no prepracovanému programu Helen Doron sa darí udržať detičky dlhodobejšie aktívne a motivované osvojovať si nový jazyk.,“ hovorí.

Kurzy Helen Doron Early English sú určené pre deti od 3 mesiacov do 12 rokov a z roka na rok získavajú viac priaznivcov. Novinkou je angličtina pre tínedžerov od 12 do 18 rokov Helen Doron Teen English, ktorú je možné ukončiť certifikátom Pearson Test of English.

Rodičia pochopili, že je pre ich deti výhodné, ak budú vedieť angličtinu rovnako dobre, ako ich materinský jazyk. Pútavou formou prostredníctvom hier, pesničiek či riekaniek a počúvaním CD sa prirodzene a postupne od malička naučia myslieť a hovoriť v anglickom jazyku. Metódou Helen Doron Early English sa deti vzdelávajú už vyše 25 rokov v 30 krajinách po celom svete.

Na Slovensku ju nájdete už vo viac než 30 mestách, stačí si len kliknúť na www.helendoron.sk alebo na www.facebook.com/Helen.Doron.Slovakia.

Videá o metóde Helen Doron Early English: www.youtube.com/user/HDanglictina.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár