Kedy začať s angličtinou?

Katarína Ofúkaná 0

Pre bábätká neexistujú cudzie reči. Podľa vedeckých štúdií sa totiž malým deťom všetky jazykové vnemy ukladajú na tie isté mozgové dráhy – akúkoľvek reč si teda osvoja s rovnakou ľahkosťou ako materčinu.

Experti preto odporúčajú, aby si deti začali osvojovať cudzie jazyky čo najskôr. Vďaka unikátnym zážitkovým kurzom Baby´s Best Start tak dostane vaše dieťa šancu naučiť sa angličtinu s ľahkosťou a omnoho lepšie ako v bežnej škole.

Čím skôr sa dieťa začne učiť cudzí jazyk,

tým väčšiu má šancu vedieť ho ako slovenčinu. Úžitok z výučby druhej reči od útleho detstva je však podľa psychológov ďaleko väčší, než len prirodzené osvojenie si slovnej zásoby a prízvuku. Výskumy poukazujú na to, že deti z bilingválnych domácností sú mentálne flexibilnejšie, kreatívnejšie a rozumovo často vyspelejšie ako ich jednojazyční rovesníci. Druhá reč tak dieťatku výrazne uľahčí nielen školský, ale aj spoločenský a neskôr profesionálny život.

Na Slovensku je špecialistom na (nielen) ranú výučbu jazyka populárny a medzinárodne uznávaný program kurzov , ktoré pracujú s metódou britskej lingvistky Helen Doron. Tá využíva práve princípy učenia sa materinskej reči už od útleho veku detí.

„Zameriavame sa predovšetkým na obohatenie vzťahu rodiča a dieťatka a súčasne aktívne rozvíjame všetky zmysly malého človiečika. Spoločne s dieťatkom sa tak naučíte až 24 príťažlivých anglických pesničiek, rôzne rýmovačky či porekadlá spojené s pohybovými aktivitami a zoznámite sa až 550 anglickými slovami. Kurz je doplnený aj o zaujímavé a užitočné informácie pre rodičov o vývojových štádiách dieťatka,“ hovorí Mgr. Katalin Deák, hlavná metodička metódy Helen Doron na Slovensku.

Helen Doron

Po takomto prvom kontakte s anglickým jazykom dieťatko vo svojom vývoji dosiahne bod, kedy je pripravené začať sa cielene učiť prvé slová a vetné štruktúry. „Ak mu touto prvou etapou umožníte prejsť už pred ukončením prvého roku života, môže s aktívnym učením angličtiny začať práve vo veku, kedy si novú reč osvojí úplne nenásilne a prirodzene,“ vysvetľuje význam ranej výučby Katalin Deák.

Po položení prvých základov sa deti na nadväzujúcich kurzoch v jazykových centrách Helen Doron navyše môžu v angličtine zdokonaľovať až do osemnástich rokov. „Deti môžu začať  v každom veku. Platí však zásada: čím skôr, tým lepšie,“ dodáva metodička.

Malí žiaci sa vôbec necítia ako v škole a jazyk spoznávajú prirodzene – formou piesní, tanca či divadla. „Pre deti je dokázateľne najúčinnejším spôsobom učenia sa hra, tá je preto aj hlavným prostriedkom výučby. Všetkých rodičov srdečne pozývame na bezplatnú návštevu ukážkovej hodiny v najbližšom centre Helen Doron, aby sa s našou výučbou zoznámili. Na vlastné oči tak môžu vidieť, ako ľahko a jednoducho je možné sa naučiť angličtinu,“ hovorí Katalin Deák.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár