Ako vybrať (prvú) podprsenku

MUDr. Zuzana Pitoňáková 1

Od chvíle, kedy sa pod tričkom začína „niečo“ objavovať, je namieste, aby do šatníka mladej dámy pribudol tento svojrázny odev.

 

Dobre padnúca podprsenka dokáže divy:

  • maskuje nedostatky,
  • zvýrazňuje prednosti,
  • robí prsiam oporu,
  • zlepšuje postavu a v konečnom dôsledku 
  • zvyšuje nám dámam sebavedomie.

Prekvapivé je, že podľa prieskumu až 8 z 10 žien nosí zle padnúce modely. Nevhodný model nielenže neplní predchádzajúce funkcie, ale navyše môže spôsobovať zdravotné problémy ako sú bolesti chrbta, nevhodné svalové napätie, či dokonca bolesti hlavy. Avšak naučiť sa vybrať tú správnu pre nás nie je kupodivu až také ľahké. My vám s tým pomôžeme.

Ako vybrať tú pravú

Najskôr sa odmerajte. Číslovanie podprseniek je uvedené v dvoch rozmeroch: prvý vyjadrený číslom, druhý veľkým písmenom.

Pr. 85B

  • číslo uvádza obvod hrudníka v centimetroch, ktorý sa meria tesne pod prsiami (čiže 85 cm)
  • písmeno uvádza veľkosť košíčkov pre prsníky ( A,B,C,D,E,F,G) zoradené od najmenších po najväčšie (B – čiže skôr menšie prsia).

Avšak správna veľkosť podprsenky je len polovica úspechu,

dôležitý je i samotný model (asi ako pri rifliach), niektoré sadnú iné nie. Aby ste vybrali skutočne najlepší typ, skúšajte, skúšajte a skúšajte. Rôzne strihy, tvary a materiály…niekde tá dokonalá pre vás existuje. Rozhodne podprsenka nepatrí k tovaru, ktorý by sa mal kupovať bez poriadneho odskúšania.

Neuspokojte sa s prvým ponúkaným modelom len preto, že sa hambíte vypýtať si väčšiu či menšiu veľkosť alebo iný typ. Nebojte sa požiadať obsluhu o pomoc. Chcite vyskúšať viac modelov v rôznych veľkostiach. Čas strávený v obchode oceníte pri nosení.

Vo vybraných predajniach existuje  služba Bra-FITTING, kde vám profesionálne školený personál poradí a pomôže s výberom podprsenky, ktorá vám bude sedieť a spĺňať všetky estetické, ale aj zdravotné požiadavky. Nájdete ich napríklad v Bratislavskom VIVO, alebo Bory Mall v predajniach ATTRACTIVO. Poradenskú službu ponúkajú zdarma.

Viete, aký typ podprsenky je pre vás najvhodnejší?

Pre rastúce prsia a menšie prsia ( veľ. A, B) sa hodia push-up podprsenky. Vďaka vyberacím vypchávkam zväčšia vaše poprsie a vytvoria plný dekolt. Dobre tvarovaná podprsenka vyrovná i nerovnaké veľkosti jednotlivých pŕs. Vypchávky sa dajú použiť v jednom alebo oboch košíčkoch.

Viete, čoho sa vyvarovať?

1. prsia pretekajú, čo znamená malý košíček
2. zanecháva na tele otlaky, je teda príliš tesná
3. látka sa na košíčku nazberá, košíček je zbytočne veľký
4. podprsenka na chrbte vychádza nahor, sú krátke ramienka
5. ramienka stále padajú, príliš voľná alebo vám typ podprsenky vôbec nesedí

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 3,60 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár