Čo som sa naučila pri výchove dvoch synov

Anna Veselá 0

Fiona Pennell je mamou dvoch chlapcov, blogerkou a bývalou novinárkou. Vie svoje o tom, čo to znamená, nemať ani chvíľku pokoja.

Lebo: život s chlapcami je všetko, len nie je nudný, často je chaotický a bláznivý.

Shutterstock

Z času na čas ti okolo hlavy preletí nejaký „mimoň“ a vždy zbieraš smradľavé ponožky. Nikdy nebudeš robiť „babské veci“ ako napríklad kupovať oblečenie, často jazdíš na bicykli alebo skáčeš, vždy musíš robiť mierotvorcu, keď vypuknú hádky.

Skrátka, s chlapcami máš plné ruky práce. Ale! Chlapci sú úžasne citliví a plní lásky. A rozdávajú tie najlepšie objatia na svete, opisuje Fiona život so svojimi synmi. A čo sa pri ich výchove naučila?

Často hovoria „to nie je fér“

Všetko musí byť „spravodlivé.“ Preto musia mať rovnaké množstvo cereálií v miskách – majú spočítané každé jedno zrnko pšenice. Rovnaké množstvo jablkového džúsu v pohári, samozrejme, všetko odmerajú.

Ak má jeden z nich niečo viac, ako druhý, nastáva peklo na zemi. Takže, opakujem ešte raz, všetko musí byť spravodlivé. Fér.

»»»»»»»» Prečítajte si aj: Chlapci sú dnes v zajatí ochranárskych matiek.

Chcú vyhrať

Každá jedna situácia v živote by mala byť ovenčená na stupienku víťazov. Kto prvý nastúpi do autobusu, kto prvý zje čokoládové vajce? Chcú vyhrať. A ten, kto bude druhý? Nasleduje v tomto poradí: hnev, frustrácia, trieskanie.

Stále sa hádajú

Trampolína sa zmení na boxerský ring a kocky a dosky zo spoločenských hier väčšinou končia na stene. Vždy sa váľajú po seba na podlahe ako levy, a keď vytiahnu pazúry, je čas zaintervenovať.

Majú radi palice

Len čo majú v ruke palicu, cítia sa (akcie)schopní. Keď sú vonku, sú stále na love – čo je dôvod, prečo  ich nechávame vonku. Ale pozor na to, keď sa ich chceš zbaviť, lebo veľmi skoro zistíš, kde sa nachádzajú.

Stále sa hrajú s loptou

Buď pripravená rozvíjať svoje futbalové zručnosti a stáť v mraze celé hodiny, keď tvoje dieťa začne chodiť hrávať zápasy.

»»»»»»»»» Prečítajte si aj: Zomriem skôr, lebo mám chlapcov.

Sú ako malé svine

Budú v blate od hlavy po päty, stačí, ak na to dostanú príležitosť.

Často počujem „som hladný“

Väčšinu času stráviš v obchodoch nakupovaním základných potravín ako mlieko, chlieb, banány a sušienky.

Shutterstock

 

Fascinuje ich hmyz

Červíky, dážďovky, pavúky, mravce, lienky – chlapci trávia veľa času ich pozorovaním a skúmaním.

Vylezú kdekoľvek

Nepoznajú limity. V jednej minúte sa budete veselo prechádzať parkom a v ďalšej narazíte na strom, z ktorého čoskoro zložíte svojho päťročného drobca.

Myslia si, že falošné hovno je úžasne veselé

Podobne ako tí, ktorí majú radi tento „druh“ humoru, všetko okolo kakaničiek im príde strašne, ale strašne smiešne.

Všade bežia

Aj ty budeš všade bežať a naháňať ich, pretože utekajú bez toho, aby premýšľali o nebezpečenstvách.  

Ich pocity sú čiernobiele

Na rozdiel od dievčat, a to sa mi páči, u chlapcov nevidno žiadnu citovú manipuláciu. Áno, bojujú a majú výbuchy hnevu, ale na to sa rýchlo zabudne, nič netrvá tak dlho.

Často počuješ „nudím sa“

Vždy ich musíš dostať z domu, pretože sa vo vnútri zbláznia. Bez ohľadu na počasie, čerstvý vzduch a pohyb sú triky, ktoré môžu pomôcť.

Ide ti vybuchnúť hlava

„Prečo je nebo modré?“, „Prečo Boh nikdy neumiera?“, „Čo by sa stalo, keby nebol Mesiac?“ Každý deň si pre teba vyberú náhodnú otázku, na ktorú spravidla ani nebudeš vedieť odpovedať (vďaka Bohu za Google).

Tvária sa, že nevedia, kde majú veci

„Kde mám ponožky?“ No v tvojom šuflíku, kde by asi boli. „Kde mám modré auto s plameňmi na bokoch?“ No asi v boxe, kde sú aj všetky ostatné autá. Často vyzerajú naše rozhovory takto.

Shutterstock

 

V dome vládne chaos

Tvoj dom bude skutočne tvoj, ak keď z neho raz odídu. Dovtedy o tom môžeš len snívať. 

Chcú byť super cool

V kuse si chcú robiť nejaké úžasné účesy, dávajú si na tvár otcove slnečné okuliare. Sú schopní počas raňajok urobiť z kuchyne diskotéku, zapnú si rádio, tancujú a často sú pri tom nahí.

Potajomky sa im páčia dievčatá

Aj keď o tom neradi hovoria a často hovoria, že nemajú radi dievčatá. Pristihla som svojich chlapcov, ako sa hrali s neterkou. Boli oblečení ako múmie, ale hrali sa na mamu a otca.

Nikdy ich neomrzí záchodový humor

„Jedného dňa mi záchod pristál na hlave a potom spadol na zem,“ nasledovalo desať minút smiechu.

Sú schopní sústrediť sa tak dlho ako komár

Asi takto: že kresliť si dlhšie ako päť minút u nich neprichádza do úvahy.

Všade cikajú

Stráviš veľa času čistením podlahy v kúpeľni na miestach, kde minuli svoj pôvodný cieľ. Nečakaj, že spláchnu alebo dajú dole misu, to je predsa len príliš veľká námaha.

Roztopia ti srdce

Neexistuje krajší pocit, ako keď ti tvoj chlapec pozerá rovno do očí a potom ti dá ten najväčší bozk na svete, že ti až srdce začne rýchlejšie biť. Len vtedy, keď pocítiš túto lásku, si úplne lapená do pasce, čo tam po smradľavých ponožkách.

»»»»»» Prečítajte si aj: 10 dôležitých rád pre mamu, ktorá vychováva syna.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (6 hlasov, priemerne: 4,33 z 5)
Loading...
Author image

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)

články autora...

Pridaj komentár