Mgr. Katarína Pokorná – poradkyňa v Súťaži chudnutia

redakcia 0

Ak budete mať akékoľvek otázky ako začať a hlavne vydržať zdravo chudnúť v našej súťaži Prvý (k) rok zdravého chudnutia, stačí ju položiť vo fóre.

Predstavujeme Vám novú poradkyňu, Katku Pokornú, ktorá Vám ochotne zodpovie na otázky ohľadne stravovania, cvičenia a znižovania hmotnosti.

Mgr. Katarína Pokorná

Absolventka FTVŠ  zjazdové lyžovanie, plávanie a pedagogika. Bola členka reprezentačného teamu bedmintonu (niekoľko násobná víťazka SR, v kategórií junior a dospelí). Aktívne trénuje deti, kondičná gymnastická príprava FC AS Trenčín, tenis, bedminton. Má kvalifikáciu rekreačná telesná výchova a šport + plávanie + zjazdové lyžovanie, 3. kvalifikačný stupeň. Je matkou 2 detí. Je aktívna športovkyňa so zameraním na zdravú výživu. 

Katka je ovdovená 36 ročná mamina skoro 8 ročnej Nicole a 4 ročného Victora. Jej život za posledných 12 rokov môžme nazvať v prvom rade výnimočným, šťastným, ale aj hektickým, plným príležitostí a šancí a hlavne niečím čo ju veľmi posilnilo a posunulo ďalej.

Po absolvovaní FTVŠ ako učiteľka telesnej výchovy a geografie pracovala ako inštruktorka plávania za veľkou mlákou. Potom dostala príležitosť pracovať v rakúskej firme, kde dostala šancu nahliadnuť do sveta obchodu, podnikania, ktorej sa chopila. 

V roku 2003 sa jej narodila Nicole a zmenila jej život úplne hore nohami. Bola to výzva zosúladiť materské povinnosti s firemnými, efektívne využiť čas, byť tu pre rodinu aj vlastnú firmu a nájsť si niekdy aj čas pre seba, svoje záujmy a tak načerpať novú energiu.

Vtedy zistila, že to čo jej chýba je pár rokov zanedbávaný šport, ktorý ju tak veľmi napĺňal a dodával jej energiu. Keďže od detstva až do polovice VŠ intenzívne športovala a hrávala aktívne bedminton a teraz jej veľmi chýbal, spolu s kamarátmi si prenajali 2 x do týždňa halu, spojazdnili staré rakety a začali si znova ,,pinkať“. Na gymnáziu sa našla skupinka detí, ktorí by sa bedmintonu radi priučili, a tak bolo o zábavu postarané. Veľmi ju napĺňalo, venovať sa deťom a viesť ich k nejakej pravidelnej športovej aktivite.

Avšak v roku 2007 prišiel na svet Victor a hlavne zdravotný stav ich tatina a jej partnera sa rapídne zhoršoval. Takto bojovali až do mája 2009, kedy už všetky sily zlyhali a ona s deťmi začali odznova, ale len už sami traja….

Znova začala hrať bedminton, tentokrát v starom klube, dokonca trénovať deti a tým, že jej deti intenzívne vedie k športu ako rodičia viedli aj ju, získala plno nových kontaktov a možnosť spolupráce s ostatnými trénermi a učiteľmi, ktorým momentálne vypomáha, vedie kondičnú prípravu malých tenistov, či gymnastickú prípravu chlapcov futbalistov.

Stále sa priúča novým trendom a odovzdáva ďalším generáciám svoje skúsenosti a radosť z pohybu, ktorý je tak dôležitý pre každého z nás.

Popri svojich nových začiatkoch študuje v 3. ročníku na Univerzite Karlovej Praha v odbore ,,Právo v podnikaní“, kde si teoreticky utvrdzuje svoje praktické skúsenosti, ktoré vo svojej firme získala a hlavne si plní jeden z ďalších snov.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (8 hlasov, priemerne: 4,60 z 5)
Loading...

Pridaj komentár