Miláčik, nemusíš sa vyzúvať…

Monika Vandáková, PR 0

Úzkostlivo dodržiavate hygienu, ale aj tak v najbližších týždňoch neprijmete pozvanie na návštevu? Radšej by ste sa pod zem prepadli, ako sa u niekoho len tak vyzuť? Mnohí z nás trpia chúlostivým problémom, odborne zvaným hyperhidróza. Nadmerné potenie sa objavuje na viacerých častiach tela, jednou z typických oblastí sú chodidlá. Počas letných horúčav sa obzvlášť u pánov začína doslova boj s prírodou. Čo urobiť, aby ste ho tento rok neprehrali?

Zapáchajúce nohy – nočná mora

Na živote nás neohrozujú, ale dokážu poriadne obmedziť ten pracovný i súkromný. Potenie je síce prirodzený fyziologický proces, ale vysvetľujte to, keď sa musíte náhle vyzuť v materskom centre, pri bezpečnostnej kontrole na letisku alebo na návšteve. Vnútorné priestory s kobercom sa pre mnohých oteckov stali postrachom, pretože majú problém so smradľavými nohami. Áno, smrad! Zbytočne to nazveme „zápachom“, realita je taká, že v reklame síce nohy-chúďatká trpia na zápach, v skutočnosti jednoducho smrdia.

Ženy vo výhode

Niežeby sa tento delikátny problém týkal iba mužov, ale vo všeobecnosti sa u nich prejavuje omnoho častejšie. Zápach nôh bezprostredne súvisí jednak s dodržiavaním hygieny, ale svoje spravia aj hormonálne zmeny, stres, pracovné návyky či výskyt plesňových ochorení. V neposlednom rade však aj výber vhodnej obuvi!

Stačí sa počas leta pozrieť na ženské a mužské nohy – všimli ste si ten priepastný rozdiel? Kým ženy majú k dispozícii nekonečný výber sandálikov, šľapiek a všakovakej otvorenej obuvi, v ktorej sa nôžky dostatočne vetrajú, chlapi to majú s možnosťami vzdušných letných topánok o dosť komplikovanejšie. Jedine, že môžu do práce nosiť šľapky „flipflopy“…

Otestovali sme

Niekoľko žien sa s nami podelilo o svoje skúsenosti s problémom zapáchajúcich nôh u svojich partnerov. Ich výpovede si môžete prečítať tu:

4 ženy testovali na svojich mužoch BOROZIN. Páchnu im ešte nohy?»»»

Väčšina z nich odporúča Borozin sprej  na základe osobných skúsenosti.

Vyskúšajte BOROZIN aj vy, v prípade, že:

  • túžite po zmiernení nadmerného potenia a zápachu chodidiel
  • hľadáte preventívny prostriedok na riešenie týchto problémov, ktorý zároveň pôsobí dlhodobo
  • želáte si jednoduchú a rýchlu aplikáciu účinného produktu s príjemnou vôňou po tymiáne (Borozin sprej obsahuje tymiánový esenciálny olej)

„Vedeli ste, že na jeden centimeter štvorcový chodidla pripadá 400 potných žliaz? Na pokožke spodnej časti nôh sa nachádza 7-krát viac potných žliaz ako napríklad na chrbte.“

Zbavte sa potenia, ale aj mikroorganizmov  

Platí rovnaká zásada ako pri potení na celom tele – odstránenie zápachu zvládne dezodorant, ale je potrebné eliminovať samotné potenie. Tomu zabráni jedine kvalitný a účinný prípravok s dlhodobým adstringentným účinkom. Namiesto rôznych voňavých a osviežujúcich sprejov na nohy, ktoré iba potlačia zápach, uprednostnite RIEŠENIE problému.

Siahnite po kombinovanom preparáte, ktorý znižuje potenie a zároveň účinkuje proti nepríjemnému pachu. Efektívny a pohodlný spôsob ako sa vyhnúť chúlostivému problému je kombináciou dostatočnej hygieny a pravidelného používania špeciálnych prostriedkov.  Nezabúdajte, že boj proti nadmernému poteniu a mikroorganizmom sú dve rozdielne veci. Bežné dezodoranty na nohy síce odstránia neželaný zápach, ale iba profesionálne výrobky zlikvidujú patogény, ktoré môžu byť spúšťačom plesňovým ochorení a nechtovej mykózy.

Vyskúšajte:

  • Kupovať si správne ponožky

Aj výber ponožiek si zaslúži patričnú pozornosť. Nehádžte ich bezhlavo do nákupného košíka, ale pozorne čítajte štítky – preferujte bavlnu pred umelými materiálmi. Obsah bavlny by mal byť čo najvyšší, nestačí, že ju ponožky obsahujú – pokiaľ je podiel 70% a zvyšok tvorí syntetika.

  • Meniť ich viackrát za deň

Počas náročnejších období, ku ktorým leto s vysokými teplotami bezpochyby patrí, neváhajte so sebou nosiť niekoľko párov ponožiek a počas dňa si ich vymieňajte.

  • Často striedať obuv

V jednom páre obuvi by ste nemali stráviť viac ako dva dni po sebe. Spotená obuv vyschne najskôr za 24 hodín. Preferujte vzdušnú, kvalitnú, koženú obuv, uzavreté topánky vytvárajú ideálne podmienky na šírenie baktérií a plesní.

  • Úpravu stravy

Pokiaľ ste milovníkom aromatických jedál ako cibuľa, cesnak, čili, paprika a konzumujete ich vo veľkom množstve, na intenzite zápachu potu sa to rozhodne podpíše. Vynechajte alkohol, korenisté a pikantné jedlá, ale aj kofeín – radšej pite odvar zo šalvie a jedzte veľa vlákniny.

  • Večerný wellness pre nohy

Hádam ste si nemysleli, že to pôjde len tak, nastriekam a už sa nikdy nespotím. Nohy vyžadujú pravidelnú starostlivosť. Okrem častého umývania a dôkladného osušenia im doprajte špeciálny kúpeľ (napr. s obsahom soli, v roztoku s jedlou sódou či octom, alebo s 3 vrecúškami vylúhovaného čaju či octu). Vhodné je striedanie horúcej a studenej vody (ak vám nebránia iné zdravotné ťažkosti).

TIP z lekárne:

Dvojité riešenie delikátneho problému

Ak vám komplikuje život nadmerné potenie chodidiel a s tým spojený zápach nôh, vyskúšajte pohodlné a efektívne riešenie. Borozin Sprej obsahuje tymiánový esenciálny olej a rosin – účinné prírodné látky s antibakteriálnymi, protiplesňovými a antioxidačnými účinkami. Zinkové mydlo napomáha absorpcii nepríjemného zápachu a ester vitamínu C pokožku chodidiel hojí, chráni, zjemňuje a obnovuje jej pružnosť. Používajte pravidelne Borozin sprej ako dlhodobú prevenciu pred nadmerným potením nôh alebo v prípade infekcie chodidiel.

V prípade výskytu plesní existuje účinná pomoc zdravotníckou pomôckou Fungalix Forte. Je určený na prevenciu i liečbu nechtovej mykózy a plesne, pomáha s obnovením pružnosti nechtov a ich hydratáciou. Účinná látka benzoan sodný zastavuje rast a množenie húb, kvasiniek a baktérii. Obsiahnutý pantenol zabezpečí hojivý a protizápalový účinok.

Podobne ako Borozin, aj Fungalix Forte sa vďaka sprejovej forme pohodlne aplikuje. Prípravky Borozin sprej a Fungalix Forte zoženiete v lekárni alebo na www.vasezdravie.com

TIP – práve súťažíme

Práve nám beží súťaž o produkty BOROZIN a FUNGALIX v našej súťažnej rubrike. Vyskúšajte šťastenu

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...