Buďme zdravé aj „tam dole“

PR, Petra Gašparová 4

alebo ako sa dostať po pôrode opäť do kondície.

Milé „maminy“

… tiež sa už niekoľko týždňov hrdíte týmto označením?

Váš malý „uzlíček radosti“, ktorý ste si len pred pár dňami priniesli domov pomaly rastie a Vy sa tešíte z každej chvíľky s ním? Užívate si svoje prvé týždne s malým človiečikom a na predpôrodnú záťaž na organizmus, ktorú ste prežívali, ste už pomaly aj zabudli. Nepríjemné pocity z pôrodu nahradili príjemné „maminkovské“ zážitky s bábätkom.

Samotný pôrod je nielen veľkou záťažou na psychiku, ale aj na celkové fungovanie organizmu a občas si bohužiaľ vypýta svoju daň. Nie je výnimkou, že po pôrode dochádza k oslabeniu svalov panvového dna a k narušeniu funkcie močových ciest. A tak sa môže stať, že žena má krátko po pôrode problém s udržaním moču.

Svaly panvového dna sú vrstvy svalstva zavesené medzi panvou a kostrčou. Pevné svaly poskytujú efektívnu podporu Vašim vnútorným orgánom (pošva, močový mechúr, maternica a konečník) a dovolia Vám plne kontrolovať funkcie hrubého čreva a močového mechúra.

Ak si žena identifikuje problém nechceného úniku moču (tzv. stresovej inkontinencie), netreba si vravieť, že „pár kvapiek“ ešte nič neznamená, treba začať cvičiť! Dobre známou metódou sú Kegelove cviky.

Tie si však vyžadujú, aby ste ich vykonávali presne a vedeli vôbec identifikovať svaly panvového dna vo svojom tele, čo nie je najjednoduchšie. Na trhu je však aj unikátna cvičebná pomôcka, ktorá Vám zaručí, že vždy budete cvičiť tie správne svaly a výsledky sa dostavia oveľa skôr. Pelvic Toner, pomáha efektívne posilňovať panvové svaly na princípoch Kegelových cvikov, no oveľa jednoduchšie.

Ako to funguje?

Pelvic Toner je malá šikovná vecička, vyrobená zo špeciálneho plastu používaného na lekárske účely s prídavkom antimikrobiálnych látok.

Je založený na princípe zvyšovania odporu. Umožňuje Vám zvyšovať odpor súčasne s tým, ako sa zlepšuje kondícia Vašich svalov. Odporúča sa začať s najmenšou hodnotou odporu, až kým nezvládnete dokonale techniku sťahovania a odpor na základe Vášho pocitu môžete začať pridávať.

Manipulácia s ním je pomerne jednoduchá a už po prvom cvičení budete vedieť, akú záťaž máte na svoje svaly panvového dna zvoliť. Výhodou je, že si môžete regulovať záťaž a tiež to, že môžete cvičiť v pohodlí svojho domova.

Odporúča sa cvičiť aspoň trikrát do týždňa, no v tomto prípade platí, čím častejšie – tým rýchlejšie sa Vaše svaly vrátia späť do normálnej kondície. Maximálny účinok sa dosiahne pri vyššom počte opakovaní.

S pravidelným cvičením nielenže zamedzíte rozvoju nechceného úniku moču a navrátite svojim vnútorným orgánom späť kondíciu po pôrode, no zvýšite tým aj intenzitu svojho sexuálneho prežívania a vnútornej citlivosti.

Naopak, ak by ste pri prvých príznakoch inkontinencie nezačali cvičiť, svaly by sa čoskoro uvoľnili, ich tonus zhoršil až do takej miery, že by ste neboli schopné udržať moč napríklad ani pri smiechu!

A to by bola, milé dámy, večná škoda, keby sme sa nemohli ani len tešiť z našich ratolestí. Nemyslíte?


Autor článku: Petra Gašparová, PR článok, www.merien.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (8 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. O mesiac nas caka porod a popri velkom ocakavani na nasu Viktoriu si uz pomaly zbieram informacie, ako sa po porode opat dostanem do formy. Snazim sa aj teraz cvicit, samozrejme s mierou, ale tato vecicka vyzera ako dobry pomocnik.

    Mate s tym uz ake-take skusenosti mamicky? smile

  2. Ja osobne som neskusala, ale jedna znama to ma. Uz dlhsie bojuje s inkontinenciou, a viem, ze klasicke Kegelove cviky jej moc nepomahali, tak skusila toto a je spokojna. 🙂

  3. Abych pravdu řekla tak se o tom strojku dnes dozvídám poprvé náhodou. Jsem z Brna a maminkou budu už 4měsíce. Po porodu mám do teď přiznám se problém v sexuálním životě.Nemůžu se s přítelem milovat jak jsem byla zvyklá a abych pravdu řekla tak cvičit je práce do které se nikomu nechce pač jí je už tak dost

    Dost by mě ale zajímala ta věcička o keré se tu tak trošku píše, jak funguje a pod. zwinker

  4. od svojej gynekologičky som dostala radu, aby som cvičila Kegelove cviky, čím sa môžem lepšie pripraviť na pôrod. keď som to povedala kamarátke, tá má hneď odkázala na tento produkt od merien. ráno mi ešte býva zle a tak na cvičenie nemám ani pomyslenie, tak asi toto skúsim. vyzerá to schopne. a všimla som si, že na ich stránke je návod na použitie. smile šikovné, niekto vie ako na nás.

Pridaj komentár