Vitajte vo svete čistenia zubov – pomocou ultrazvuku!

PR 0

Časy, kedy na „domnelé“ vyčistenie zubov stačila len obyčajná zubná kefka a pasta, sú nenávratne preč.

Dnes má aj bežný smrteľník možnosť vybrať si z obrovského množstva pomôcok, vďaka ktorým bude precízna dentálna hygiena hračka aj doma v kúpeľni.

Jednou z horúcich noviniek v starostlivosti o zuby je vychytávka menom sonická zubná kefka.

Elektrická zubná kefka – sonická kefka

Najdôležitejšie je zdravie

Mnoho ľudí túži po bielych a žiarivých zuboch. Na pamäti treba mať ale fakt, že musia byť predovšetkým zdravé. Prepojenie medzi zubami a celkovým zdravím je veľké.

Vedeli ste napríklad, že choroby ďasien a zubov ovplyvňujú aj srdcové ochorenia, cukrovku, pľúcne problémy a dokonca zo zápalu v ústnej dutine hrozí aj infarkt či mozgová mŕtvica?

Naši rodičia veľmi dobre vedeli, prečo nás od malička viedli k pravidelnému čisteniu zubov a trvali na tom, aby sme sa o svoj chrup dôkladne starali.

Klasika vs. moderna

Boom dnes zažívajú elektrické zubné kefky, ktoré podľa technológie čistenia možno deliť na rotačné a sonické. Aký je medzi nimi rozdiel? Vo viacerých bodoch, ktoré vám možno uľahčia rozhodovanie, ktorú z nich skúsiť.

Rotačná kefka vykonáva za minútu asi 7600 až 48 000 rotačných pohybov. Podľa hodnotení je ale zaujímavejšia sonická kefka.

Funguje na základe vibrácií, ktorých je za minútu 16 000 až 42 000. Je to pohyb, ktorý je pre čistenie našich zubov ideálny a pomôže odstrániť zubný povlak. Ten je zodpovedný za zubný kameň i zápaly ďasien.

Sonické zubné kefky používajú vibrácie na abrazívne čistenie zubu. Zjednodušene, super-rýchle pulzovanie štetín rotačnej hlavy vháňa zubnú pastu do priestoru okolo zubov a ťažšie dostupného medzizubného priestoru.

I keď nejde o „právoplatný“ ultrazvuk (špeciálne ultrazvukové kefky pracujú s frekvenciami až okolo 90 miliónov kmitov za minútu!), sonická kefka zabezpečuje podstatne dôkladnejšie vyčistenie zubov ako tá bežná.

Philips Sonicare Diamondclean sonická zubná kefka s nabíjacím pohárom

Ďalšie výhody

O kvalite týchto zaujímavých kúskov svedčí aj to, že väčšina veľkých výrobcov zubnej kozmetiky ako Oral B, Philips či FOREO má v ponuke aj elektrické a sonické zubné kefky.

K obľúbencom na trhu patrí Philips Sonicare, ktoré sa výborne hodí na pravidelnú ústnu hygienu. Šikovnou pomôckou je časovač, ktorý vám ukáže presnú dĺžku potrebnú na perfektné umytie. Postarajú sa aj o medzizubné priestory a ďasná. Odporúčajú sa aj pre ľudí s citlivými zubami, ale nesmie sa na ne tlačiť, pretože v tom prípade sa ich účinok naopak znižuje.

Kefky majú niekoľko režimov čistenia. Využijete ich na šetrné ošetrenie pri krvácajúcich ďasnách alebo vďaka nim odstránite povlak pri veľmi citlivých zuboch.

Sonické kefky sú hravé a zaujímavé aj pre deti, ľahkou formou ich naučia pravidelne si čistiť zúbky. Pri dlhodobom používaní je zároveň dobré striedať ich s klasickou kefkou.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 1,70 z 5)
Loading...

Pridaj komentár