Kedy znižovať dieťatku teplotu?

Palo Hlubina 0

Túto dilemu pozná každý rodič. Kedy začať znižovať dieťaťu teplotu a kedy ju nechať len tak?

S internetom narástlo aj množstvo názorov na to, čo je pre dieťatko a znižovanie teploty dobré a čo nie. Nájdete spektrum informácií od tých, že teplotu treba znižovať hneď, ako presiahne 37,5 stupňa Celzia, pretože tým nič nepokazíme až po tie, že teplotu znižujeme, až keď teplomer ukáže tridsaťdeviatku.

Na názor sme sa opýtali odborníčky, pediatričky MUDr. Eleny Prokopovej, ktorá je zároveň viceprezidentkou Slovenskej spoločnosti primárnej pediatrickej starostlivosti.

Pani doktorka (odpoveď je vo videu) vysvetlila, že dôležité je sledovať diskomfort dieťaťa. Ak je v poriadku aj pri vyššej teplote, netreba ju prirýchlo znižovať, skôr dieťa pozorovať. Ak ale niektoré deti majú problém už aj so zvýšenou teplotou, treba podniknúť nejakú akciu.

V každom prípade by však mierne zvýšená teplota nemala byť okamžitým impulzom na návštevu lekára a už vôbec nie na nasadenie antibiotík. Ako u dospelého, aj u dieťatka platí, že zvýšená teplota je príznakom, že sa niečo v telíčku deje. Ak však dieťa nemá žiadne mimoriadne vedľajšie príznaky, možno mu postačí len viac tekutín, pokoj a priestor na dlhý spánok.

Aj príbeh MUDr. Eleny Prokopovej, lekárky, ktorá napriek úspešnej kariére v nemocnici odišla do vlastnej ambulancie, aby mala čas na dcérku, nájdete v knihe iMAMA. Motivačnej knihe s reálnymi príbehmi Sloveniek, ktoré dokázali skĺbiť svoju prácu, materstvo a osobný život. iMAMA.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 3,50 z 5)
Loading...
Author image

Palo Hlubina

Palo Hlubina je publicista, autor štyroch kníh, niekoľkých e-bookov a scenárov. Venuje sa tvorbe marketingových stratégií, ktoré vychádzajú z prirodzenej emocionálnej dynamiky človeka.

články autora...

Pridaj komentár