Má Vaše dieťa nutkanie na odkašlanie, škriabe ho v hrdle, javí známky prechladnutia, má ťažkosti s prehĺtaním? Na trhu existuje novinka, ktorá deťom uľaví od bolesti a ktorú si deti veľmi rýchlo obľúbia, rovnako ako dospelí.
O čo ide? Hovoríme o lízankách, ktoré v sebe spájajú silu štyroch prírodných liečiv. Aké to sú?
Foto: Ingimage.com Opäť úradujú včely Včely vyrábajú med z nektáru, ktorý nazbierajú na kvetoch. Už v dávnej minulosti sa práve med využíval ako domáce liečivo pri bolestiach hrdla. A potvrdzujú to aj vedecké štúdie.
Toto tekuté zlato totiž predčilo účinky antitusík a bolo omnoho účinnejšie pri potlačení nočného kašľa. A teda môžeme len konštatovať jeho imunostimulačné, antioxidačné a antibakteriálne účinky.
Pomocník Ibištek Je stará liečivá rastlina s odhlieňovacím a slizovým účinkom. Listy a korene Ibišteka obsahujú polysacharidy, sliz, silice, škroby, mastný olej a iné látky, ktoré spoločne vytvárajú upokojujúce účinky na zapálené membrány v ústach pri prehĺtaní .
Ibištek produkuje sliz, ktorý pokrýva sliznice a má protizápalové účinky, za čo vďačí obsahu flavonoidov. Tie redukujú zápal, zatiaľ čo sliz ich udržiava na jednom mieste a bráni ich ďalšiemu poškodeniu.
Vždy zelený krík – Šalvia Má sivomodré listy a modré až fialové kvety. Už v minulosti sa využívala predovšetkým pre svoje antiseptické a antibakteriálne účinky . A dodnes je tomu tak.
Na liečbu boľavého hrdla, pri kašli a zápaloch v dutine ústnej a dýchacích cestách sú účinky Šalvie nepopierateľné.
Nesmieme zabudnúť na Vitamín C Známy vďaka svojim antioxidačným účinkom, ktoré napomáhajú k neutralizácii voľných radikálov, ktoré poškodzujú ľudský organizmus. Céčko podporuje produkciu interferónov, ktoré uľahčujú obranyschopnosť buniek .
Je veľmi dôležitý pre zdravý imunitný systém. Podporuje činnosť takzvaných NK buniek, ktoré sú schopné rozpoznať a zlikvidovať predovšetkým vírusom infikované bunky.
Foto: Ingimage.com Spojme teda silu prírody do jednej lízanky Predstavte si, že história tzv. cukríkov na tyčke siaha až do roku 1908, keď v Kalifornii spustili prvú strojovú výrobu. Samozrejme vývoj išiel krok po kroku vpred a tak koncom 20.storočia, v snahe nájsť lepšiu formu podávania aktívnych látok deťom, vznikol nápad lízaniek pri prechladnutí .
Tohto nápadu sa chytila firma SENSILAB a uviedla na trh dva typy lízaniek. Jednu na zmiernenie bolesti v hrdle a pomoc pri prechladnutí, druhú na predchádzanie nevoľnosti pri cestovaní autom.
Foto: sensilab Lízanky Throat Lollipops sú vitamínové lízanky pre zmiernenie prejavov nachladnutia, ktoré ocenia nielen deti, ale aj dospelí. Mamičky môžu svojim ratolestiam ponúknuť zdravé maškrtenie , ktoré prinesie úľavu a upokojenie boľavého krku.
SENSILAB Throat lollipops obsahuje čisto prírodné zloženie – med, ibištek, šalviu, ktoré pomáhajú pri rôznych druhoch zápalu hrdla a hltanu. Vitamín C zohráva dôležitú úlohu pri fungovaní imunitného systému.
Vďaka malinovej šťave majú lízanky veľmi príjemnú malinovo-jahodovú príchuť, ktorá deťom veľmi chutí. Pre optimálnu účinnosť sa odporúčajú 1-3 lízanky za deň.
SENSILAB Travel lollipops je zase alternatíva pri predchádzaní nevoľnosti detí pri jazde motorovým vozidlom
Foto: sensilab Travel lollipops obsahuje prírodné zložky Ďumbiera lekárskeho a Mäty piepornej.
Suchý extrakt z koreňa Ďumbieru lekárskeho a extrakt z listov Mäty piepornej majú podľa zdravotných tvrdení EFSA predchádzať pocitom nevoľnosti, zvracania a závratov spojených s jazdou v motorovom vozidle, ale taktiež prispievať k správnej funkcii gastrointestinálneho traktu a podporiť trávenie.
Lízanky predstavujú pohodlný a jednoduchý spôsob použitia s chutnou jablkovou príchuťou. Na dosiahnutie čo najsilnejšieho účinku sa odporúča spotrebovať lízanku pol hodinu pred cestou.
Travel lollipops je pomoc pri kinetóze pre deti s obsahom cukru. Neutlmuje, ako bežne dostupné antikinetiká (Napr. Kinedril, v ktorom sa dokonca kompenzuje tlmivý účinok moxastinu s KOFEÍNOM!
Ďumbier lekársky Alebo Zázvor je korenie, ktoré rastie v tropických a subtropických oblastiach. Je to trvalka, ktorá rastie do výšky 50cm. Vytvára špecifické až 20cm dlhé pakorene, ktoré sa využívajú v gastronómii, ale i v Tradičnej čínskej medicíne (už vyše 2000 rokov) na široké spektrum tráviacich a bolestivých záležitostí.
Dnes sa zázvor odporúča predovšetkým ako prevencia nauzey a zvracania pri kinetózach.
Mäta pieporná Má dlhú tradíciu v ľudovom liečiteľstve a aromaterapii. Pomáha pri trávení a pri nafukovaní a kŕčoch bruška a vďaka účinkom Mentholu a ďalších zlúčenín prispieva k optimálnemu uvoľneniu.
S lízankami v tejto podobe teda zmiernite bolesti v hrdle prípadne predídete nepríjemným okamihom pri cestovaní. Čo vieme určite je, že nebudete mať žiadne problémy s podávaním a užívaním.
Loading...