Aké mená sa páčili rodičom v roku 2019

Marcela Beňová 0

Aké boli trendy v menách bábätiek za rok 2019? Veľa novej vody slovenskí rodičia nenamútili a najobľúbenejšími zostáva Sofia a Jakub.

Pixabay

 

Máme radi klasiku

Tento rok sa na Slovensku narodilo 762 dievčat s menom Sofia a 1229 Jakubov. Slováci dali najavo, že okrem exotiky, seriálov a rodinných mien najviac oceňujú výstižné, dobre znejúce mená a záleží im aj na význame.

Sofia a Jakub potvrdili nielen minuloročné prvenstvo, ale v zozname tých najobľúbenejších vládnu už niekoľko sezón. A ako naznačujú rodičia, zostane to tak aj pár najbližších rokov.

Meno Sofia patrí k najobľúbenejším nielen u nás, je aj najčastejšie dávaným menom pre dievčatká vo svetovom rebríčku.

Sofia, ktorá pochádza z gréčtiny a znamená múdrosť, zjavne získala sympatie naprieč všetkými kultúrami a nevytlačili ju odtiaľ ani iné populárne či tradičné mená. 

Najobľúbenejšie dievčenské mená v roku 2019

1. Sofia

2. Nina

3. Ema

4. Viktória

5. Natália

6. Eliška

7. Nela 

8. Tamara 

9. Laura 

10. Michaela

Mohlo by Vás zaujímať tiež: Zoznam mien podľa dátumu

 

Najobľúbenejšie chlapčenské mená v roku 2019

1. Jakub

2. Adam

3. Michal 

4. Samuel 

5. Tomáš

6. Martin 

7. Oliver

8. Filip 

9. Matej

10. Lukáš

Aké mená pribudnú v roku 2020?

Dievčenské mená zaznamenali len jednu novinku. Minuloročné obľúbené meno Hana vystriedala Michaela. Hana sa posunula na 12. priečku. U chlapcov sa mení len poradie, ale obľúbená prvá trojka zostáva.

V roku 2020 nás čaká viac dievčatiek pomenovaných Izabela, Amélia, Jasmína, Timea, Zara či Zoja. Medzi chlapcami pribudne viac Viktorov, Damiánov, Richardov, Alexov a Alexandrov. Novinkou je aj čoraz obľúbenejšie meno Marko.

Celosvetovo najčastejšie dávanými menami pre dievčatá sú Sophia, Olivia a Emma, ktoré majú radi aj naši rodičia. Medzi chlapcami zas vedie Liam, Jackson a Noah. Anglicky znejúce mená si pritom vyberajú rodičia v každom kúte sveta.

Do 2020 agentúry predpovedajú zopár noviniek. Na svete bude viac dievčatiek s menom Ava, Aria, Ele, Alina, Mia, Emi a Dalia. Medzi chlapcami budú vo veľkom zastúpené mená Ziggy, Hector, Dennis a Lucas.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 3,30 z 5)
Loading...
Author image

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.

články autora...

Pridaj komentár