Pôrod namiesto premiér

Gabriel Pavlík 2

Herečka Kate Blanchettová nominovaná v roku 1998 na Oscara za rolu Britskej kráľovnej Alžbety sa stala matkou. Manželovi – scénaristovi Andrewovi Uptonovi – porodila v Londýne chlapčeka menom Dashiell John.

32-ročná rodená Austrálčanka z Melbourne má za sebou už zopár filmov, koncom novembra mal premiéru film Banditi, ďalší – Heaven od režiséra Toma Tykwera – bude mať premiéru na Berlínskom filmovom festivale a do tretice na premiéru čaká Kráľ prsteňov. Nikto však herečku na premiérach neuvidí, jej materstvo jej to jednoducho nedovoľuje.

Najbližšou rolou okrem roly matky bude škótska žena Charlotte Gray zachraňujúca v rovnomennom filme svojho priateľa počas 2. svetovej vojny.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Zdravim! Mam otazku, ktora zo mna priam vytriskla pri precitani tohto prispevku. Som sama, ktoru zarazaju formulacie typu : „Manzelovi porodila synceka…“? ( Rovnako ma dokaze „nastartovat“ aj bezne pouzivane: “ Lekar (od)rodil zenu.“ ) Trosku rypem, lebo mi prilo divne, ze prave na takychto strankach sa objavila tato anachronicko-patriarchalna fraza. Zelam vela motivacie do dalsej prace!

  2. Nebol v tom zámer urobiť zo ženy „včielku robotnicu“, alebočo, jednoducho tak mi zbehli prsty po klávesnici, ale vďaka za upozornenie, je pravda, že to nie je pravda, aspoň v civilizovanom svete nie.

Pridaj komentár