Princ Harry. Stratil matku, teraz bulvár poľuje na jeho ženu

kika/redakcia 0

Stratil matku a teraz sa prizerá tomu, ako sa jeho manželka stáva obeťou tých istých mocných síl, píše sa vo vyhlásení 35-ročného vnuka Kráľovnej Alžbety II.

Jeho výsosť princ Harry, vojvoda zo Sussexu, podáva žalobu na bulvárny denník Mail on Sunday za to, že zverejnil súkromný list jeho manželky Meghan. Išlo o vlastnoručne napísaný list, adresovaný jej otcovi, s ktorým nie sú zadobre.

Podľa všetkého sa otec Meghan, Thomas Markle, podelil s bulvárom o dôverné informácie zo súkromia ostro sledovaného páru, medzi inými vraj doteraz nevidel svojho vnuka Archieho.

Právni zástupcovia páru majú za to, že zverejnenie súkromnej korešpondencie bolo nezákonné. Pár sa chce brániť voči bulvárnym médiám, ktoré o nich úmyselne zverejňujú klamlivé články.

Princ Harry vydal k podanej žalobe prehlásenie, v ktorom tvrdí, že sa jeho manželka stala ďalšou z obetí britskej bulvárnej tlače.

„Videl som už, čo sa stane, keď sa z niekoho spraví tovar a už sa s ním nenakladá ako so skutočnou osobou. Stratil som svoju matku a teraz sa prizerám tomu, ako sa moja manželka stáva obeťou tých istých mocných síl,“ napísal Harry.

Jeho matka, princezná Diana, zomrela v roku 1997 v Paríži pri dopravnej nehode, keď sa jej auto snažilo uniknúť bulvárnym fotografom. V aute zahynul aj jej vtedajší priateľ, Dodi al-Fayed.

V súčasnosti bulvár znepríjemňuje život jeho manželke na dennej báze. V dnešnom onlinovom svete sa to dá počítať na hodiny.

Posledných 9 mesiacov bolo podľa princa Harryho zvlášť náročných, bulvár produkuje „klamstvo za klamstvom,“ a to len preto, že Meghan nie je na očiach kvôli materskej dovolenke.

„Príliš dlho som bol tichým svedkom jej utrpenia,“ píše Harry s tým, že už nebude stáť v úzadí so založenými rukami a postaví sa voči správaniu, ktoré je neakceptovateľné, lebo ničí ľudí a ničí životy.

Jeho najhorším strachom je, že by sa história zopakovala. A to nemieni – ako pravý princ – dopustiť.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár