Rodičom, ktorí dali dcéram meno podľa Deanerys z Game of Thrones, zostali len oči pre plač

Marcela Beňová 0

Šok, sklamanie, hnev. Takéto pocity ovládli niekoľko tisíc rodičov po celom svete, ktorí sa rozhodli pomenovať svoje dievčatká po jednej z hrdiniek seriálu Game of Thrones.

Premena hlavnej hrdinky sa tvorcom príbehu naozaj podarila, nie všetci diváci to však ocenia.

Instagram khaleesiworld

Jeden z najúspešnejších seriálov v dejinách obrazoviek Games of Thrones sa nezadržateľne blíži k záveru. Po ôsmich rokoch sa konečne rozpletajú osudy hrdinov a diváci sa nevedia dočkať každej jednej časti.

Niet sa čo diviť, seriál je plný intríg a násilia, a ak si aj obľúbite niektorú postavu, nikdy neviete, či sa dočká ďalšieho dielu.

To však nebráni divákom zamilovať si jednotlivé postavy tak, že po nich dokonca pomenúvajú svoje deti. Okrem mena Jon, Arya či Sansa sa medzi rodičmi ujalo aj meno Daenerys.

Mamičky pred obrazovkou onemeli hrôzou

Jedna z hlavných hrdiniek Daenerys Targaryen, ktorú diváci poznajú aj pod prezývku Danny či Khaleesi, si najmä ženské diváčky obľúbili natoľko, že po svete behá takmer 3 500 dievčatiek, ktoré nosia meno dračej kráľovnej.

Daenerys vstúpila do povedomia fanúšikov ako jedna z mála pozitívnych postáv, ženské publikum si získala vďaka kombinácii ctižiadosti a odvahy. Mužskí diváci si ju zapamätajú najmä vďaka práci maskérov, ktorí jej vytvorili charakteristický vzhľad.

Až doteraz veľmi pozitívna hrdinka, ktorá si prebojovala cestu až do predposledného dielu, svojich fanúšikov šokovala.

Vo chvíli, keď všetci diváci čakali, že sa prejaví ako odvážna a charakterná žena, taká, akú ju majú radi, spustilo sa v seriáli krviprelievanie, ktoré zrejme nikto nečakal.

Keď sa vás dcéra opýta, po kom má meno

Instagram a Twitter sa ihneď zaplnili vtipnými ale aj nahnevanými komentármi. Niektorí rodičia sa snažili vysvetliť, že aj pozitívny hrdina sa niekedy môže rozhodnúť nesprávne alebo skratovo.

Častejšie sa však objavila kritika, že toto už tvorcovia prehnali. A objavil sa aj vtipný postreh jednej diváčky: „A čo poviete svojej dcére, keď sa opýta, po kom má meno?“

A post shared by The Meme Faced God (@the_meme_faced_god) on

Fenomén pomenovávania detí po obľúbených hrdinoch nie je novinka. Kým v minulosti sa vášnivé čitateľky radi inšpirovali Annou zo Zeleného domu, Janou Eyrovou či Scarlet O´ Hara, na Slovensku nájdeme niekoľko Šeherezád a vďaka kráľovskej rodine aj nejednu Charlotte.

Pestrosť mien si samozrejme zaslúži uznanie pre odvážnych rodičov. Netreba však zabúdať, že kým móda a nápady tvorcov filmov a kníh sa menia, vaše dieťa bude svoje meno nosiť celý život.

Pamätajte na to, ak vás najbližšie očarí niektorá filmová postava, a popremýšľate, či váš potomkovi ocení netradičné meno aj v budúcnosti.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.

články autora...

Pridaj komentár