5 tipov na darček pre budúcu mamu

Zuzka Mýtna 1

Čaká vaša kamarátka bábätko a chystáte pre ňu pri tejto príležitosti prekvapenie? Mňa sa nedávno pýtala kamarátka na vhodný darček pre svoju sestru, ktorej sa nedávno narodil synček. Vtedy ma napadlo, že možno je vás viac, ktorým by sa zišla inšpirácia.

Ak sa neviete rozhodnúť, aký originálny darček vymyslieť, skúste tieto tipy. 

foto: Pexels

1.  NEBOJTE SA OPÝTAŤ

Každá budúca mama má nekonečný zoznam vecí, ktoré bude pre bábätko potrebovať. Ich obstaranie je nielen finančne, ale aj časovo náročné. Nebojte sa jej preto opýtať, čo zo zoznamu by ju potešilo. Určite je lepšie investovať do niečoho, čo naozaj v realite využije, ako do lapača prachu alebo inej nezmyselnej hlúposti.

2. DOPRAJTE JEJ ČAS NA SEBA

Je faktom, že čerstvá mama si musí zvyknúť na svoju novú rolu. Zodpovednosť za iného človiečika je veľkou zmenou a jej osobný čas na svoje koníčky a na seba samú sa stáva limitovaným a veľmi vzácnym. Doprajte jej ho. Ako milú pozornosť jej môžete napríklad vyrobiť poukazy na stráženie bábätka, kým sa vaša kamarátka môže venovať samej sebe alebo ísť na rande s partnerom. Alebo ju rovno vytiahnite von vy a nechajte otecka postarať sa o svoje bábätko.

3. PLIENOK NIKDY NIE JE DOSŤ

Tento tip nie je najoriginálnejší, zato však veľmi praktický. Bábätko ich bude potrebovať neúrekom a ich zásoba poteší každú peňaženku. Ak ste kreatívnejší tip, urobte z nich originálnu plienkovú tortu. Na YouTube nájdete veľa inšpiratívnych postupov od výmyslu sveta.

4. ČO TAK KNIŽKA?

Byť uzavretou vo svete v plienok, dojčenia a refluxov je veľmi náročné. Doprajte svojej kamarátke psychohygienu. Byť mamou neznamená stratiť kontakt s vonkajším svetom. Vtipné knižky o materstve, odborná literatúra alebo dobrý krimi príbeh. Obzvlášť kým je bábätko maličké, na dobrú knižku si určite chvíľku nájde. 

5. SPOMIENKY NADOVŠETKO

Vašu kamarátku čaká jedno z najkrajších životných období. Tehotenstvo a prvý rok života bábätka sú plné výnimočných okamihov, ktoré si každá mama chce čo najdetailnejšie zapamätať. Preto je podľa nás kniha pre uchovanie spomienok jedným z najkrajších darčekov pre každú budúcu mamu. Môže si v nej zaznamenať všetky dôležité chvíľky od tehotenstva až po prvé narodeniny bábätka. Pri lepení fotografií a vypĺňaní dôležitých informácií sa kreatívne vyžije a pri listovaní sa jej spätne vybavia všetky dôležité míľniky.

Za nás má najprepracovanejší dizajn spomienková knižka V plienkach, ktorá je veľmi precízne vyrobená a štýlová. Navyše ju mama môže začať vypĺňať už počas tehotenstva. Zhmotní v nej svoju lásku k bábätku a lepšie sa vnútorne pripraví na jeho príchod.

foto: vplienkach.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. svojej najlepšej kamarátke som počas tehotenstva priniesla bi oil z notina aby predišla striám a štýlový album pre budúce bejby

Pridaj komentár