Denim – trend 2010

Andrea Ziegler 0

Dnes si už ani nevieme predstaviť nemať vo svojom šatníku niečo z rifloviny. Džínsy sú už samozrejmosťou. Bolo by priam hriechom ich nemať.

Najviac štýlové rifle tejto sezóny sú úzke, roztrhané, „ušpinené“, alebo kaki. Vo farebnej škále od odtieňov sivej, modrej až po čiernu. Spomienkou na 90’roky sú rifle v štýle „ grunge“, akoby boli nosené už niekoľko sezón predtým. Tiež veľmi populárne sú tzv. „frajerove rifle“, na stehnách voľnejšie a okolo kotníkov užšie.

Klasické rovné džínsy stále zotrvávajú na scéne a sú nadčasové. Vyskytujú sa v najnovšich kolekciách módnych návrhárov.  Rifle v elegantnom prevedení sú tiež hitom tejto sezóny. 

Z rifloviny ako materiálu sú ušité tiež kabáty, tričká, šaty, kraťase, či vesty. Tie sú buď v štýle klasických úzkych kostýmových viest alebo v duchu 90’rokov pripomínajúce riflovú bundu bez rukávov. Tvar tejto vesty je voľnejší. V závislosti od farby, vhodnou kombináciou sú tmavé nohavice alebo tmavšia džínsovina. Skúste tiež s krátkymi šatami.

Ďaľším trendy prvkom v sezóne jar/leto 2010 je zdobenie rifloviny retiazkami, zipsamy, plieškami, prípadne vyšívaním. Tak ako v 80’rokoch sú opäť „in“ krátke riflové bundy s mini šatami, potlačené logom tón v tóne. Taktiež je štýlová potlač imitáciou džínsoviny.

Záplaty okolo kolien, lakťov alebo jednoducho všade dodávajú sexi vzhľad všetkému riflovému, čo máte na sebe. Roztrhaná ušpinená zaplátaná džínsovina je veľmi pútavá, zaujme, je v pozornosti, preto zvyšok oblečenia by mal byť jednoduchý, minimálny, aby sme sa nestali chodiacim gýčom.

V minulých sezónach riflovina s riflovinou bol veľký „faux pas“, ale nie na sezónu  jar 2010. Riflovina s riflovinou v tej istej farbe je absolútne „hot“. Napríklad riflová košeľa s krátkymi alebo dlhými rukávmi zkombinovaná s kraťasmi alebo dlhými džínsami.

Táto sezóna ponúka možnosti v kombináciách, ktoré boli donedávna neprípustné a absolútnym módnym prehreškom. Užite si to, buďte odvážne a popustite uzdu Vašej fantázie a dajte priestor kreativite bez hraníc. 

Fotokoláže: Andrea Ziegler

Článok bol pripravený v spolupráci s módnou stylistkou: Andrea Ziegler

www.stylefromatozet.com

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár