Adventný rozhovor so stylistkou Andreou Zieglerovou

Lucia/rodinka.sk 0
foto:andreaziegler

Je mladá, úspešná, emancipovaná. Vyštudovala styling na Fashion  UP TO DATE Academy v Miláne, kde sa taktiež podielala na rôznych módnych prehliadkach. Neviete o koho ide? Je to jedna z úspešných Sloveniek, stylistka Andrea Ziegler.

Ahoj Andrejka, vítam ťa na Slovensku, čo ťa priviedlo naspäť do rodnej krajiny?

…zahraničia už bolo dosť, tak som sa rozhodla priniesť na Slovensko nové trendy a hlavne novú kultúru obliekania.

Imidž  rozhoduje v dôležitých otázkach spoločenského aj osobného života. Ak sa nám prestáva dariť a máme pocit, že strácame sympatie a úspech tam kde by sme ho chceli dosiahnuť, možeme zlepšiť svoj imidž tým, že oslovíme stylistu. Tým môžeme obaliť náš talent, zručnosti, vedomosti do vhodnejšieho  „outfitu“.  

Blížia sa aj sviatky a tie by som po dlhej dobe rada strávila „po slovensky“.

Aké boli tvoje začiatky?

Ako malá som navštevovala ĽŠU- výtvarnú výchovu, vyštudovala som grafickú školu v Bratislave. Neskôr som pracovala v reklamnej a modelingovej agentúre, kde som pochopila, čo chcem vlastne v živote robiť. Odišla som študovať do Milána (Kam inam sa dajú ísť študovať trendy a hlavne móda?) na Fashion  UP TO DATE Academy, som World fashion stylist.

Čo si vlastne v Miláne zažila, na čom si tam pracovala a s kým?

Už počas štúdia som spolupracovala s ľudmi ako SEDUZIONI DIAMONDS „RODNICK BAND“ by Phill Colbert, Mikio Sakabe, Sadrina Fasoli, Klavers Van Engelen, Steinunn, Mathew Cunnington, Spijkers En Spijkers. Neskôr som pracovala na rôznych projektoch, bola som na backstagei Fashion Milan Week, robila som prezentáciu rôznych módnych značiek…Pracovala som pre luxusný časopis Lux Gallery, kde som mala na starosti trendy v talianskej móde.

V Miláne si bola dosť dlho, prežila si tam aj sviatky, teda aké sú Milánske vianoce?

V Taliansku sú úplne iné Vianoce ako u nás na Slovensku. V prvom rade bolo pre mňa zvláštne, že začínajú skôr ako tie naše, už 17.12. Od tohto dátumu po dobu osem dní deti chodia vinšovať a spievať, spomínajú si tak na pastierov, ktorí išli k jasličkám, tento čas volajú novena. Taliani majú nádherné vianočné trhy.

Aké jedlo sa tam jedáva počas Vianoc?

Ja som jedla pizzu…, ale  vážne, ochutnala som tradičný vianočný koláč  Panettone s kandizovaným ovocím, inak niektoré jedlá majú podobné ako my napr. jedia rybu, orechy,med, okrem toho pečené kura s artičokmi a podobne. Vianoce trávia v úzkom rodinnom kruhu, takže ja som si tam pripadala zo začiatku dost odstrčená.

V čom sú ešte iné ich sviatky?

Napríklad tam nechodí Ježiško ani Mikulaš ci Santa, darčeky si dávajú až 6.1. na Troch kráľov a nosí ich bosorka zvaná Befana. Legenda hovorí, že Traja Králi sa zastavili v dome Befany, aby sa spýtali na smer k jasličkám. Befana nevedela, koho  hľadajú a odmietla ich sprevádať. Neskôr si to rozmyslela a chcela sa k nim pridať, ale stratila sa. Zastavila počas hľadania každé dieťa, ktoré stretla a dávala mu sladkosť pretože dúfala, že jedno z nich je malý Ježiško. Každý rok Befana hľadá Ježiška a cestou necháva dobrým deťom darčeky.

Ako Taliani prežívajú sviatky?

Taliani sú velmi kľudní a užívajú si pohodu. Na rozdiel od našich predvianočných nákupov, kde som mala vždy pocit, že sa blíži „3. svetová“ pretože naši ľudia nakupujú ako o šivot, hlavne teda zásoby jedla. Chcela by som, aby každý videl, ako sa dajú sviatky stráviť aj s málom, ale v pohode a bez stresov. Na Slovákoch mi vadí ten zhon a myslím si, že Vianoce sú sviatkom „pokoja a mieru“ a ľudia by mali byť ku sebe milší.

Teraz si doma, kde a s kým budeš na sviatky? Aké to bolo u Vás kedysi a čo očakávaš dnes?

Človek, keď je dospelý vníma Vianoce inak ako keď je dieťa. Kedysi mama pripravovala všetko naokolo a ja som si len užívala atmosféru vianoc, tešila som sa na darčeky. Dnes sa teším, že si opať zasadnem s rodinou za vianočný stôl, nechám si navariť od mamy , budem ozdobovať strom vlastnoručne vyrobenými ozdobami, pretože tých gýčových obchodných už mám dosť. Kedysi mi robilo radosť dostať kopu darčekov, hlavne oblečenia, dnes dúfam, že strávim hlavne pokojné Vianoce v kruhu blízkych a rodiny, s Popoluškou v TV a kľudne aj bez darčekov.

Aké darčeky plánuješ nakúpiť?

Ako som povedala, nepotrpím si na ne. Mame a bratovi kúpim nejakú drobnosť a samozrejme to bude na poslednú chvílku…

A čo plánuješ na Silvestra?

Silvestra strávim asi v Prahe s kamarátkou. Neplánujeme nič veľké, nevideli sme sa dosť dlho, takže si asi užijeme jedna druhú v menšej partii známych. V Novom roku plánujem rozbehnúť pripravené projekty ako Personal Stylig, spolupráce na foteniach, módnych prehliadkach, eventoch.

Zároveň ponúkam aj poradenstvo, ktoré pomáha vyzdvihnúť na človeku, čo je pekné a potlačiť, čo nie je až tak dokonalé. A tým vytvoriť jeho vlastný individuálny štýl. Správna voľba oblečenia, účesu, vhodného make-upu, ladenia farieb, formy odevu, držania tela a celkovej sebaprezentácie nám pomôže dosiahnuť úspech v osobnom a pracovnom živote.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (10 hlasov, priemerne: 4,60 z 5)
Loading...

Pridaj komentár