Ako poznať dobrú cukrárku?

Mária Kohutiarová 3

Zháňate svadobnú tortu? Potrebujete zistiť, ktorá cukrárka je dobrá? Ako ju teda ale spoznať, aby aj tá torta bola skvelá?

Mamina Gabika Kováčiková, ktorá už vyše dvoch rokov pečie nádherné torty na svadby, radí pýtať sa:

Z čoho robí plnku, akú má poťahovú hmotu?

Je rozdiel medzi margarínom a dobrou plnku, medzi icingom a nejakou umelo chutiacou cukrárskou hmotou. Dáš 30 Euro za to, čo ti nechutí a ostane? Ak ti to stačí, choď do Tesca, kúp si a zjedz takú. Alebo chceš niečo kvalitnejšie a oplatí sa priplatiť si, aby torta skutočne chutila. Aj tortou si na svadbe robíš reklamu!

Dôležité je aj to, v akých podmienkach torta príde na svet, aj ako je cukrárka upravená – lebo je rozdiel, ak sa torto pripravuje v ušmudlaných priestoroch v rovnako ušmudlanej zástere… alebo prídeš do pekného, čistého prostredia, kde cukrárka je rovnako upravená ako jej torty. Tu môže človek očakávať, že sa jeho torta pripraví v čistote, na akú sme zvyknutí aj doma.

Všímajte si! Dôležité sú detaily

– rohy, opracovanie. Vypracovanie kvietkov, figúriek. Neprepáčte pozliepaný poťah na torte alebo krivé postavičky.

Pýtajte si odporúčania

– od ľudí, ktorí mali skúsenosti s tortami – ako sa im páčila, ako chutila…

Porovnajte

– ak vám dve cukrárky povedia cenu 100 Euro – čo tam dáva, kde to robí, aké sú referencie, ako vyzerá torta.

Web

Šikovnejšie cukrárky už prišli na objav webu a prezentácie – skúste hľadať aj tam. Nebojte sa pýtať si za svoje peniaze kvalitu.

Dobrá cukrárka vám pošle zoznam korpusov a krémov a iste bude mať svoje dielka nafotené.

Preto ak zavoláte a na druhej strane Vám dajú na výber dvoch-troch korpusov a plniek, hľadajte ďalej! Nájdete isto aj lepšiu cukrárku!

Ak by ste chceli pozrieť na tie torty, ktoré robí Gabika, hľadajte na tortolandia.blogspot.com!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kohutiarová

Stále predovšetkým manželka, 7x mama, človek pre druhých. Chcem aj prostredníctvom riadkov priniesť presvedčenie, že svet je úžasné miesto a mať deti a rodinu je to najlepšie, čo nám mohlo byť dané.

články autora...

Komentáre k článku

  1. Dnes je už fakt všetko na webe. Ak si dáte do googlu vyhľadávať torty ako prvú vám hodí super stránku. Chodí na ňu množstvo cukrárok, zverejňujú fotky aj postupy. Sú medzi nimi fakt profíčky. :-)))

  2. no ja som na narodky dcerke pripravila tortu sama a dokonca na posledne narodky bola potahovana vlastne robenym marcipanom. tiez sa da na webe zistit postup vyroby a potahovania, fakt super a som na seba pysna.

Pridaj komentár