Trend – svadobné šaty

Andrea Ziegler 0

Ak sa žena rozhodne raz vydať, praje si aby to bolo na celý život a šťastne. Je to okamih, ktorý sa štandardne neopakuje. Preto si želáme, aby to bolo veľkolepé, okázalé a nezabudnuteľné. Hlavným prvkom sú nevestine šaty. Každá sa snaží, aby boli topom večera.

Trendy svadobných šiat na sezónu jar/leto 2010

prinášajú malé inovácie. Ale neočakávajte prevratné zmeny.

Široká sukňa

Táto sezóna sa vyznačuje širokou sukňou. Nazberané látky vytvárajú vzhľad veľkej sukne s komplikovanými detailmi.

Jedným zo štýlov je inšpirovaný 50-tými rokmi. Je to vzhľad morskej panny, vychádzajúci z neviazaného dizajnu pri zachovávaní štíhlej línie do pol stehien, kde sa sukňa rozširuje smerom nadol. Celkovo to pripomína tvar trubky.

Volány

Ďalším zaujímavým prvkom sú volány. Vyskytujú sa všade, na živôtiku, na sukni, na závoji, jednoducho všade. Ak sa rozhodnete pre bolerko na šaty bez ramienok, nezabudnite, musí byť s volánmi, aby bol vzhľad ucelený.
Veľmi populárne je vrstvenie, veľké trojdimenzionálne závesové s kvetinovou aplikáciou.

Bohaté zdobenie

Táto sezóna 2010 prináša bohaté zdobenie. Šaty sú posiate rôznymi kamienkami, kryštálikmi a flitrami. Vyšívané sú metalickými, zlatými a striebornými niťami. Zdobenie je koncentrované na jednu časť, napríklad na živôtik, a postupne roztrúsené po šatách.

Perá

Zdobí sa aj perami. Pierka môžu byť osadené do účesu, alebo v jednotlivých častiach šiat. Niektorí návrhári zakomponovali perá do celých šiat.

Metalické lesklé látky

sú tiež horúcim prvkom v trendoch na túto sezónu. Zdobené sú šerpami, kvetmi a čipkou. Okrem metalických látok si vyberajú návrhári luxusné látky ako je satén alebo taft.

Farby

Veľkú úlohu zohrávajú túto sezónu farby. Už to nie je len klasická biela ale rôzne výraznejšie odtiene červeno-fialovej a modrej farby. Tiež je „in“ rubínová, korálová, svetlo sivá, farba šampanského, farba slonovej kosti a starozlatej.

Make-up by mal ladiť so štýlom šiat.

Môže byť klasický, dramatický alebo s akcentom romantizmu, vo farebnom prírodnom tóne, jemne do ružova alebo s dotykom slnečných lúčov.
Môžme sa rozhodnúť zamerať na oči, dodať im hĺbku alebo na pery a zdôrazniť zmyselnosť.

Ak sú šaty bohato zdobené je lepšie, keď make-up je skôr jemnejší, aby ste nepôsobili ako veľkonočné vajíčko. Ak sú šaty jednoduchšie môžte si dovoliť experimentovať viac s make-upom a s účesom.

Vo svadobnom odievaní neočakávajte veľké závratné zmeny. Ide hlavne o tvar, zdobenie, výber materiálov a farieb. Zmeny v trendoch sú tiež ovplyvnené ekonomickou situáciou a nielen módnym hitom.

Dôležité je, aby si nevesta vybrala tie, ktoré jej pristanú najviac, a v ktorých sa bude cítiť pohodlne.

Článok bol pripravený v spolupráci s módnou stylistkou: Andrea Ziegler

www.stylefromatozet.com

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár