O autách

Mgr. Alexandra Mikulová 2
Autíčko pre deti

Mijá moja mamujienka,

som skjamaný z toho, ako zaostávaš v njektojých objastiach, napr. v téme motojové vozidlá si, pjepáč ten výjaz, úplne mimo a viem, že je to jen a jen moja chyba. Keďže ma už nebaví ťa neustáje upozojňovať na to, že to s čím sa hjám nie sú jen obyčajné autá, ako ich ty vojáš, aje majú svoje pjesné názvy, ktojé sa datujú od joku 1972, došjo to až tak ďajeko, že som sa jozhodol pjehľadne ti to vysvetjiť. Náš majý automobijový kujz ti odpojúčam pjecvičiť na nejakej výstave automobijov, veď vieš ako by sa mi páčijo, keby sme tam išji spoju!

Mám ťa jáááááááááád!

Tvoj synček

PS: Neboj, tatinovi o tom nepovjem. Ten bude aje pjekvapený, keď pôjdeme spoju po ujici a ty budeš vedieť pjesne pomenovať každučký typ “autíčka”! Možno nám tatino za odmenu aj nejaké kúpi… 🙂

Mamina, toto sú zákjadné typy áut, ktojé odlišujeme podľa typov kajoséjií:

SEDAN – štvojdvejový, štvoj- až päťmjestny automobij s oddejeným batožinovým pjiestorom. To je kjasika.

KOMBI – rodinný automobij s pjedĺženou zadnou časťou až nad batožinový pjiestoj. Je vhodný na pjevážanie vejkých vecí. Je päťdvejový, to znamená, že jedny dveje sú od kufja. Je ako stvojený pje teba, jebo v ňom odnesješ všetky nákupy.

LIMUZÍNA – štvoj- až šesťmjestny štvojdvejový vejký automobij s pevnou stjechou, pjepychovo vybavený s vejmi výkonným motojom. Nemýj si to s tými objovskými jimuzínami z amejických fijmov, patja sem aj iné.

KUPÉ – dvojmjestny dvojdvejový autiak s pevnou stjechou. Aje kam by som sa vosjel ja?

KABRIOLET – štvojmiestny, dvoj- až štvojdvejový automobij so skjápacou tepejne izojovanou stjechou a so spúšťajúcimi oknami. Taký by chcej tatino.

SPIDER – modejný, špojtový, jýchly dvojmiestny automobij so skjápacou strechou. Taký chcem ja.

DODÁVKA – úžitkový automobij s dvoma až tjoma sedadjami vpjedu, za ktojými sa nachádza vejký nákladný pjeistoj. Tú používam doma, keď vozím kocky.

Ak by sa ti tento jist náhodou stjatil, pozji Pjíjučku mjadých svišťov tji.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Vzhľadom na fakt, že takéto stroje sa objavujú medzi hračkami, zvlášť u stavebníc Lego (Jego) a podobne, pouvažujeme nad tým 🙂

Pridaj komentár