Valentínske prekvapenie

Mária Kohutiarová 0

Alebo možno aj na inokedy, či len tak, aby ste urobili niekomu radosť.

Stačia vám na to

necelé dve hodinky času, dve klasické tričká podľa parametrov obdarovaných, farby na textil – môžu byť aj obyčajné fixy, pohár s vodou, štetce, kartón a ceruzka.

Prvou úlohou je predkreslenie motívu na kartón – ja som si vybrala motív dvoch tvárí v srdci podľa jednej indiánskej legendy. Konečné rozhodnutie je však na vás, zvážte však svoje skúsenosti s maľbou na textil a tiež výtvarné nadanie. Motív vystrihneme po vonkajšom obvode.

Obe tričká podložíme veľkými kusmi kartónu na miestach, kde budeme maľovať motív. Je to dôležité – farba nám tak nepresiakne na druhú stranu trička. Ak ste neskúsení a neviete ešte pracovať s tričkami, ktoré sa mierne naťahujú, pripnite si okraje kartónu špendlíkmi.

Obyčajnou ceruzkou potom prekreslíme obrysy motívu na tričká – kresliť treba jemne, aby nám neostali po ceruzke na tričku stopy.

Na paletu alebo kus kartónu si natlačíme dva odtiene červenej farby (ale samozrejme môžu byť aj iné, podľa chute – len pozor, na tmavé farby sa potom ťažko maľujú detaily). Vyfarbíme tvár muža na tričku tmavšou farbou, potom bledšou tvár ženy. Kým maľujeme druhé tričko, prvé sa príjemne preschne. Maľujeme viac hustejšou farbou, vodu používame len v minimálnom množstve.

Na preschnuté tváre na tričku maľujeme kontrastnou farbou (ja som použila čiernu) kontúry tváre – oči, nos, pery, krk a vlasy.  Použite štetec s veľmi jemným vlasom, ak si netrúfate, lepšou pomocou je fixa na textil. Pracujeme veľmi jemne a opatrne, lebo farby – a to aj z fixy! – sa môžu rozpiť a pokaziť náš výtvor na nepoznanie.

Ak už máme obe tričká do detailov hotové, ostáva už len tá príjemnejšia časť roboty, ktorú zvládne každá baba: farby treba nechať zaschnúť podľa návodu (ja som použila farby na textil vyrobené v Šanghaji a kúpené v ŠEVTE, treba ich nechať zaschnúť 24 hodín a následne prežehliť). S fixami je to podstatne jednoduchšie, aj keď tam treba dať pozor na vyfarbovanie plochy.

Tričká na záver už len poskladáme, efektne zabalíme a čakáme na prekvapenie – tandemové oblečenie páru a ešte k tomu vlastnej výroby sa vždy cení viac, ako akékoľvek značkové oblečenie!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...
Author image

Mária Kohutiarová

Stále predovšetkým manželka, 7x mama, človek pre druhých. Chcem aj prostredníctvom riadkov priniesť presvedčenie, že svet je úžasné miesto a mať deti a rodinu je to najlepšie, čo nám mohlo byť dané.

články autora...

Pridaj komentár