9 originálnych nápadov, ako skladovať topánky

PR 0

Či už ste päťčlenná domácnosť alebo zbožňujete módu, vaše topánky potrebujú niekde „zaparkovať“. Inak prinesú chaos a stres. Kam ale všetky uložiť? Botník to vždy byť nemusí. Prinášame 9 nápaditých spôsobov, ako skladovať topánky – od tenisiek po lodičky.

foto zdroj: FAVI (favi.sk)

1. Rebrík

Kde sú priečky, tam môžu „sedieť“ lodičky a črievičky. Táto výstava najlepšej obuvi prinesie nápaditosť do interiérov, ktorým chýba svieži prvok. A budete ich mať po ruke, kedykoľvek zatúžite po svojej dávke ženskosti.

2. Presklená skriňa

V tejto vitríne nebude porcelán, kdeže. Zdobené tanieriky a hrnčeky strieda vaša úžasná zbierka topánok. Tento spôsob uloženia si však môžu dovoliť len tí, ktorí sa o svoje topánky starostlivo starajú. Výloha s okopanými či špinavými teniskami rozhodne neočarí. Vyhrajte sa s tematickým rozprestretím podľa farby či typu obuvi.

3. Látkový organizér s vreckami

Geniálne riešenie najmä pre letnú obuv. Nielenže budú baleríny a sandále v látkových vreckách vyzerať skvele, ale zároveň sa tento organizér zmestí skoro všade – napríklad do šatníkovej skrine na vnútornú stranu dverí. V topánkach budete mať prehľad. A v prípade znečistenia organizér jednoducho vyperiete.

4. Skleněný poklop ve tvaru zvonu

Luxusné uloženie topánok, ktoré na vás prezradí, že ste módni fajnšmekri. Milovníci filmov dobre vedia, že keď sa jedlo servíruje pod poklopom, musí ísť o niečo špeciálne. Rovnako tak v prípade obuvi za sklom. Vystavte svoje najkrajšie črievičky, svadobné lodičky alebo napríklad prvé topánočky svojej ratolesti. Získate tým aj „hollywoodsky“ bytový doplnok do súkromnej izby či šatne.

5. Tvarované soklové lišty

Na tvorbu tohto obrazu nebudete potrebovať štetec ani farbu. Ale tvarovanú podlahovú lištu a zbierku svojich lodičiek. Narovnajte chrbát a pripevnite lištu o pár metrov vyššie ako obvykle. Podpätky jednoducho zaháknite tak, aby špičky obuvi smerovali dole. Ak máte ich slušnú zbierku, nainštalujte viac líšt nad seba a lodičky vyskladajte podľa farby. Umelecké dielo je na svete.

6. Záhradná mriežka na rastliny

Túto popínavú rastlinu nebudete musieť zalievať. Otvory v záhradnej mriežke tentoraz vyplnia topánky na menšom či väčšom podpätku. Mriežku jednoducho oprite o stenu. A zaveste najkrajšie poklady botníka.

7. Police so zvýšeným okrajom

Na kvetináče, knihy a sošky – polica odjakživa slúži hlavne spomínaným predmetom. Táto partia sa teraz rozrastá o jedného člena: topánky! Podmienkou je zvýšený predný okraj, topánky v nej totiž budete skladovať vertikálne. Nízka cena a ľahký prístup k topánkam ako bonus. Vezmete, obujete, idete!

8. Stavebnica z bedničiek

Tento domáci projekt nadchne aj vaše ratolesti. U vás doma totiž vyrastie stavba. A kto iný zvládne túto prácu na jedničku ako ten, kto dennodenne stohuje kocky? Nechajte deti spočítať všetky páry topánok v domácnosti. Potom otestujte ich mozgové závity otázkou, koľko na ne budú potrebovať debničiek, keď jedna debna pojme dva páry. Projekt s titulom „ideálny botník“ môže začať!

9. Nástenný držiak na časopisy

Vynaliezavý spôsob, ako uložiť aj nosené topánky. Siahnite po nástennom držiaku s nepriesvitnými priehradkami – schovajú nedostatky obuvi. Šperky botníku, ktoré majú podpätok, naopak zaháknite za vyklopenú časť a vystavte ich na obdiv. Lepšie je však typy obuvi nekombinovať. Zvýrazní sa tým kontrast krásnej a obnosenej obuvi.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár